Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi | Atatürk İletişim Gazetesi
11 Aralık 2016 Pazar
23 Haziran 17:42
Yorum Yok
1111
Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını coşku içerisinde uğurladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri, öğretim üyeleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı,  61 diş hekimini daha mezun etmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Fakültemiz ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. Yeni mezunlarımızla birlikte, fakültemiz bin 443Diş Hekimi yetiştirip insanımızın hizmetine sundu” dedi.

Mezun doktorlara hitap eden Dekan Harorlı,  “Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda, ‘Diş Hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, ‘İnsan Sağlığı’ gibi, yüksek bir değer teslim edilecek. Bu nedenle, Mesleğinizi uygularken, en yüksek standardı yakalamak zorundasınız. Aldığınız eğitim, bunu başarmanızı sağlayacak. Sizlere bu eğitimi veren,sizleri yetiştiren, öğretim üye ve yardımcılarına, emeği geçen çalışanlara, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Velilere de hitap eden Harorlı,  “Bugün verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakârlığın, ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek, gurur duymak, hepinizin hakkı. Bu sevinci birlikte paylaştığımız için, çok mutluyuz şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen de konuşmasında diş hekimlerinin önemli bir görevi üstlenmiş durumda olduklarını hatırlatarak, “Bugün mezun olan doktorlarımıza mesleklerin başarılar diliyorum. Mesleklerini en yüksek seviyede icra edeceklerinden eminim. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum” diye konuştu.

Diş hekimliği Fakültesini dereceyle bitiren Dr. Gonca Seçmen, ikinci Emine Kılıçaslan, üçünü Dr. Sema Kaya mezuniyet kütüğüne plaket çakmalarının ardından mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Törene Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanak da katıldı.

Haber Merkezi

Etiketler:

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

ERZURUM’DA DEPREM MEYDANA GELDİ!

Erzurum’da gece yarısı meydana gelen deprem paniğe yol açtı. Merkez üssü Dereboğaz Palandöken olan deprem 2.8 şiddetinde gerçekleşti. Deprem çevre ilçelerde de... Devamı..

ERTAB, TURİZM SEKTÖRÜNDE YER ALAN PERSONELLERE EĞİTİM VERDİ

Erzurum Turizm Altyapı Hizmet Birliği Başkanlığı (ERTAB) turizm sektöründe görev alan personele İngilizce ve kişisel gelişim eğitimi verdi. ERTAB, turizm sektörüne yönelik... Devamı..

OPERASYON’UN BİR DERDİ VAR

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından hazırlanan “Operasyon” adlı oyun seyirciyle buluştu. Muzaffer İzgü’nün “Sınır” adlı oyunundan uyarlanan “Operasyon” izleyenlerde büyük ilgi... Devamı..

“HALKLA İLİŞKİLERİN GELİŞİMİ” İSİMLİ KONFERANS DÜZENLENDİ

Atatürk Üniversitesi, İletişim Fakültesi Akıl ve Fikir Kulübü tarafından “Türkiye’de Halkla İlişkilerin Gelişimi” isimli konferans düzenlendi. Etkinliğe Oyuncu, Ayşe Tolga, Türkiye Halkla... Devamı..

ERZURUM’DA SOĞUK HAVA SU SAYAÇLARINI PATLATTI

Erzurum’da yaşanan şiddetli soğuklar nedeniyle çok sayıda su sayacı patladı. Sıfırın altında 25 derece soğuğu gören Erzurum’da su sayaçları patladı. Son 1... Devamı..

ERZURUM GENÇLİK MECLİSİ’NDEN “ORTADOĞU’NUN SOKAKLARI” PANELİ

Erzurum Gençlik Meclisi’nin düzenlediği “Ortadoğu’nun Sokakları” “Zenga Zenga” (Sokak Sokak) adlı panelde üniversite gençliğine Ortadoğu anlatıldı.   TRT Savaş Muhabiri Mehmet Akif... Devamı..

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ, ERZURUM TANITIM GÜNLERİ’NDE YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Geleneksel olarak düzenlenen Erzurum Tanıtım Günleri, bu yıl 8-11 Aralık 2016 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşiyor. Erzurum’u Başkent’te yaşatmak amacıyla... Devamı..

KULELER, EYOF 2017’YE HAZIR

11-18 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF) için kullanılacak Atlama kulelerindeki pist çalışmaları sona erdi.   2011 yılında... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: