24 Şubat 2017 Cuma
23 Haziran 17:42
Yorum Yok
1220
Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını coşku içerisinde uğurladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri, öğretim üyeleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı,  61 diş hekimini daha mezun etmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Fakültemiz ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. Yeni mezunlarımızla birlikte, fakültemiz bin 443Diş Hekimi yetiştirip insanımızın hizmetine sundu” dedi.

Mezun doktorlara hitap eden Dekan Harorlı,  “Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda, ‘Diş Hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, ‘İnsan Sağlığı’ gibi, yüksek bir değer teslim edilecek. Bu nedenle, Mesleğinizi uygularken, en yüksek standardı yakalamak zorundasınız. Aldığınız eğitim, bunu başarmanızı sağlayacak. Sizlere bu eğitimi veren,sizleri yetiştiren, öğretim üye ve yardımcılarına, emeği geçen çalışanlara, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Velilere de hitap eden Harorlı,  “Bugün verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakârlığın, ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek, gurur duymak, hepinizin hakkı. Bu sevinci birlikte paylaştığımız için, çok mutluyuz şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen de konuşmasında diş hekimlerinin önemli bir görevi üstlenmiş durumda olduklarını hatırlatarak, “Bugün mezun olan doktorlarımıza mesleklerin başarılar diliyorum. Mesleklerini en yüksek seviyede icra edeceklerinden eminim. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum” diye konuştu.

Diş hekimliği Fakültesini dereceyle bitiren Dr. Gonca Seçmen, ikinci Emine Kılıçaslan, üçünü Dr. Sema Kaya mezuniyet kütüğüne plaket çakmalarının ardından mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Törene Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanak da katıldı.

Haber Merkezi

Etiketler:

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

BAKAN SOYLU’DAN VALİ AZİZOĞLU’NA ZİYARET

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 8 ili kapsayan Halk Oylaması Güvenliği Toplantısı için geldiği Erzurum’da Vali Seyfettin Azizoğlu’nu ziyaret etti. Bakan Soylu beraberinde... Devamı..

NİKAH SARAYI PROJESİ TAMAMLANDI

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar’ın prestij projeleri arasında yer alan Palandöken Nikah Sarayı Projesi tamamlandı, ihale aşamasına gelindi. Vatandaşların istek ve beklentileri... Devamı..

BUZ SÜTUNUNDAN ÇEŞME YAPTI

Oltu’da müstakil evinin bahçesindeki su şebekesi patlayan vatandaş, oluşan buz sütununa çeşme yaptı. Aslan Paya Mahallesi’nde buz sütununu işleyerek bir hafta önce... Devamı..

KUDAKA’DAN ÇİFTÇİLERE SERTİFİKA

”Sizin Kaydınız Bizim Kaygımız” isimli AB projesi kapsamında KUDAKA tarafından Erzurum, Erzincan ve Bayburt ve ilçelerde düzenlenen mesleki eğitimler devam ediyor. KUDAKA,... Devamı..

ŞAP AŞILAMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Erzurum’dan şap aşılama seferberliğini başlatarak, ‘2Toprağınız sağlıklı değilse insan sağlığı da tehlikededir. Şap aşısını artık... Devamı..

ŞAMPİYON JUDOCU ALTINLA ÖDÜLLENDİRİLDİ

Eskişehir’de yapılan Görme Engelliler Judo Türkiye Şampiyonası’nda 57 kiloda Türkiye Şampiyonu olan Erzurum Gençliksporlu Zeynep Çelik’i tebrik eden Gençlik Hizmetleri ve Spor... Devamı..

ÇAT BELEDİYESİNİN YABAN HAYATINA DESTEĞİ SÜRÜYOR

Erzurum’un Çat ilçesinde yaban hayata destek seferberliği başlatıldı. Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’ın talimatıyla harekete geçen belediye ekipleri, ilçedeki dağı-taşı adeta... Devamı..

YILLAR SONRA BULUŞTULAR

Atatürk Erkek Yetiştirme Yurdunda büyümüş ve çeşitli illerden Erzurum’a gelen gençler yıllar sonra aynı yurtta bir araya geldi. 1979 ile 2000 yılları... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: