Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi | Atatürk İletişim Gazetesi
28 Kasım 2015 Cumartesi
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  8,4°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  3,8°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  13,8°C
23 Haziran 17:42
Yorum Yok
417
Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını coşku içerisinde uğurladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri, öğretim üyeleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı,  61 diş hekimini daha mezun etmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Fakültemiz ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. Yeni mezunlarımızla birlikte, fakültemiz bin 443Diş Hekimi yetiştirip insanımızın hizmetine sundu” dedi.

Mezun doktorlara hitap eden Dekan Harorlı,  “Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda, ‘Diş Hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, ‘İnsan Sağlığı’ gibi, yüksek bir değer teslim edilecek. Bu nedenle, Mesleğinizi uygularken, en yüksek standardı yakalamak zorundasınız. Aldığınız eğitim, bunu başarmanızı sağlayacak. Sizlere bu eğitimi veren,sizleri yetiştiren, öğretim üye ve yardımcılarına, emeği geçen çalışanlara, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Velilere de hitap eden Harorlı,  “Bugün verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakârlığın, ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek, gurur duymak, hepinizin hakkı. Bu sevinci birlikte paylaştığımız için, çok mutluyuz şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen de konuşmasında diş hekimlerinin önemli bir görevi üstlenmiş durumda olduklarını hatırlatarak, “Bugün mezun olan doktorlarımıza mesleklerin başarılar diliyorum. Mesleklerini en yüksek seviyede icra edeceklerinden eminim. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum” diye konuştu.

Diş hekimliği Fakültesini dereceyle bitiren Dr. Gonca Seçmen, ikinci Emine Kılıçaslan, üçünü Dr. Sema Kaya mezuniyet kütüğüne plaket çakmalarının ardından mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Törene Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanak da katıldı.

Haber Merkezi

Etiketler:

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

KÜÇÜK KALPLERDEN ULVİ DAVRANIŞ

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin İyilik Hareketi Hayır Çarşısı, toplumda farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Atatürk Üniversitesi Özel Vakıf İlköğretim Okulu Öğrencileri oyuncak ve giysilerini,... Devamı..

VALİ: OKUL KANTİNLERİ SÜREKLİ DENETİM ALTINDA OLACAK

Vali Altıparmak, öğrencilerin güvenli beslenmesi için okul kantinlerinin sürekli denetim altında olacağını söyledi. Vali Dr. Ahmet Altıparmak Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl... Devamı..

BÜYÜKŞEHİR, ÜÇ MERKEZ İLÇEYE 214 BİN TON ASFALT DÖKTÜ

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, bu sene asfalt sezonunda rekora ulaştı. Kent merkezi, kırsal ve diğer bölgelerde asfalt seferberliği başlatan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Başkan... Devamı..

TARİHİ CEPHANELİK RESTORE EDİLECEK

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, İl genelinde kaybolmaya yüz tutan tarihi ve kültürel değerleri gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor.  Erzurum Büyükşehir Belediyesi İmar ve... Devamı..

‘ANTİBİYOTİKLERİ DOĞRU KULLANALIM, ELDEKİLERİ KORUYALIM’

Dünya Antibiyotik Farkındalık Haftası dolayısıyla EKMUD tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, “Ülkemiz de dahil olmak üzere bir çok ülkede antibiyotik kullanımının... Devamı..

KÖY SOKAKLARI KİLİT TAŞ İLE NAKIŞ NAKIŞ İŞLENDİ

Yaptığı hizmetleriyle örnek bir belediyecilik sergileyen Palandöken Belediyesi, köylerin mahalle statüsüne geçmesiyle birlikte bünyesinde yer alan 23 köy mahallenin 18’inin sokaklarını ve... Devamı..

SU ÜSTÜ VE SU ALTI ARAMA KURTARMA BİRİMİ KURULDU

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde Su Üstü ve Su Altı Arama Kurtarma (SAK) Birimi kurdu. Erzurum Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Daire... Devamı..

‘ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİMİZ BİZLERE BIRAKILAN EN KUTSAL EMANETLER’

Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Erzurum Şube Başkanı Gazi Recep Akgül, Başkan Yardımcısı Gazi... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: