Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi | Atatürk İletişim Gazetesi
30 Mayıs 2016 Pazartesi
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  20,5°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  11,2°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  27°C
23 Haziran 17:42
Yorum Yok
752
Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını coşku içerisinde uğurladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri, öğretim üyeleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı,  61 diş hekimini daha mezun etmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Fakültemiz ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. Yeni mezunlarımızla birlikte, fakültemiz bin 443Diş Hekimi yetiştirip insanımızın hizmetine sundu” dedi.

Mezun doktorlara hitap eden Dekan Harorlı,  “Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda, ‘Diş Hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, ‘İnsan Sağlığı’ gibi, yüksek bir değer teslim edilecek. Bu nedenle, Mesleğinizi uygularken, en yüksek standardı yakalamak zorundasınız. Aldığınız eğitim, bunu başarmanızı sağlayacak. Sizlere bu eğitimi veren,sizleri yetiştiren, öğretim üye ve yardımcılarına, emeği geçen çalışanlara, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Velilere de hitap eden Harorlı,  “Bugün verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakârlığın, ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek, gurur duymak, hepinizin hakkı. Bu sevinci birlikte paylaştığımız için, çok mutluyuz şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen de konuşmasında diş hekimlerinin önemli bir görevi üstlenmiş durumda olduklarını hatırlatarak, “Bugün mezun olan doktorlarımıza mesleklerin başarılar diliyorum. Mesleklerini en yüksek seviyede icra edeceklerinden eminim. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum” diye konuştu.

Diş hekimliği Fakültesini dereceyle bitiren Dr. Gonca Seçmen, ikinci Emine Kılıçaslan, üçünü Dr. Sema Kaya mezuniyet kütüğüne plaket çakmalarının ardından mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Törene Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanak da katıldı.

Haber Merkezi

Etiketler:

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

İLETİŞİMCİLERİN ÇOŞKULU MEZUNİYETİ

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi 2015-2016 yılı mezunlarını çoşkulu bir törenle uğurladı. Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle başlayan tören mezun öğrencilerinin diploma almasıyla... Devamı..

BÜYÜKŞEHİR, YAZ MEVSİMİNDE 40 BİN AĞAÇ DİKECEK

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, yaz mevsiminde 40 bin ağacı toprakla buluşturacak. “Yeşil bir Erzurum” sloganıyla şehrin flora ve çevre hayatını renklendiren Büyükşehir Belediyesi... Devamı..

KARİYER GÜNLERİ VE İSTİHDAM FUARI AÇILDI

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve diğer paydaşların ortaklaşa düzenlediği 5. Kariyer Günleri ve İstihdam Fuarı açıldı. Fuarın açılışına Vali Yardımcısı Hatice Bayar Özdemir,... Devamı..

ERZURUM’DAN TÜRKMENLERE VE MÜLTECİLERE YARDIM TIRI

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan “Şimdi Yaraları Sarma Zamanı” adlı yardım kampanyası kapsamında il genelinde toplanan gıda ve temizlik malzemesinden oluşan 9... Devamı..

BAŞKAN SEKMEN YENİDEN DABB BAŞKANLIĞI’NA SEÇİLDİ

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yeniden Doğu Anadolu Belediyeler Birliği (DABB) Başkanlığı’na seçildi. Doğu Anadolu Belediyeler Birliği Olağan Toplantısı Erzurum Büyükşehir... Devamı..

DOĞAN, KUTLU FETİHİ ANLATTI

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mevlüt Doğan, İstanbul’un fethinin 563’ncü yıldönümü ve Kutlu Doğum dolayısıyla düzenlenen programa katıldı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin İbrahim... Devamı..

KİREMİTCİ: “BÜTÜN ENGELLERİ SEVGİYLE AŞACAĞIZ”

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, Engelliler Haftası nedeniyle kentte bulunan engelliler ve aileleriyle bir araya geldi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi... Devamı..

ERZURUM’UN YENİ DOĞA HARİKASI: TEPSİCİK GÖLETİ

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin tarımsal sulama ve hayvan içme suyu için kırsalda yaptığı göletler çiftçilerden büyük beğeni kazanıyor. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: