25 Mayıs 2017 Perşembe
23 Haziran 17:42
Yorum Yok
1270
Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını coşku içerisinde uğurladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri, öğretim üyeleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı,  61 diş hekimini daha mezun etmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Fakültemiz ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. Yeni mezunlarımızla birlikte, fakültemiz bin 443Diş Hekimi yetiştirip insanımızın hizmetine sundu” dedi.

Mezun doktorlara hitap eden Dekan Harorlı,  “Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda, ‘Diş Hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, ‘İnsan Sağlığı’ gibi, yüksek bir değer teslim edilecek. Bu nedenle, Mesleğinizi uygularken, en yüksek standardı yakalamak zorundasınız. Aldığınız eğitim, bunu başarmanızı sağlayacak. Sizlere bu eğitimi veren,sizleri yetiştiren, öğretim üye ve yardımcılarına, emeği geçen çalışanlara, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Velilere de hitap eden Harorlı,  “Bugün verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakârlığın, ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek, gurur duymak, hepinizin hakkı. Bu sevinci birlikte paylaştığımız için, çok mutluyuz şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen de konuşmasında diş hekimlerinin önemli bir görevi üstlenmiş durumda olduklarını hatırlatarak, “Bugün mezun olan doktorlarımıza mesleklerin başarılar diliyorum. Mesleklerini en yüksek seviyede icra edeceklerinden eminim. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum” diye konuştu.

Diş hekimliği Fakültesini dereceyle bitiren Dr. Gonca Seçmen, ikinci Emine Kılıçaslan, üçünü Dr. Sema Kaya mezuniyet kütüğüne plaket çakmalarının ardından mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Törene Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanak da katıldı.

Haber Merkezi

Etiketler:

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

ERKEK KAHVEHANESİNE BAYAN İŞLETMECİ

Erzurum’da sadece erkeklerin gittiği bir kahvehanede çay dağıtıp, boş bardakları toplayan Ayşenur Özkaçar Tiryaki, kahvehaneciliğin “erkek işidir” algısını yıktı. Erzurum’un Yenişehir Mahallesi’nde... Devamı..

ERZURUM’DA TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLERDEN EL İŞİ SERGİSİ

Erzurum H ve E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndaki tutuklu ve hükümlülerin atölyelerde yaptıkları eserler, açılan sergide beğeniye sunuldu. Necip... Devamı..

YÖNETMEN ADAYLARINDAN SOKAK ÇOCUKLARINA ÖZEL KAMU SPOTU

İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri 24-30 Mayıs Sokak Çocuklarına Şefkat Haftası’na özel kamu spotu hazırladı.  Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi... Devamı..

“BİZİM ENGELİMİZ BİLİNÇSİZ SÜRÜCÜLER”

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin “Bizim Engelimiz Trafikteki Bilinçsiz Sürücüler” sloganıyla başlattıkları sosyal sorumluluk projesi, Yakutiye Kent Meydanında hayata geçti. Atatürk Üniversitesi... Devamı..

14 MAYIS ECZACILIK GÜNÜ, ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE KUTLANDI

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın himayelerinde Atatürk Üniversitesi, Erzincan Üniversitesi, Türk Eczacılar Birliği ve Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz... Devamı..

ERZURUM VALİSİ AZİZOĞLU, GENÇ İLETİŞİMCİLERLE BULUŞTU

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, İletişim Fakültesi öğrencileri ile buluştu. Halk günleri uygulamasıyla sık sık gündeme gelen Azizoğlu, genç iletişimcilerin sorularını cevapladı.  Erzurum Valisi Seyfettin... Devamı..

KAN DAVASI MAĞDURU, VALİ AZİZOĞLU’NDAN YARDIM İSTEDİ

Erzurum Valiliği tarafından düzenlenen halk günü toplantısında Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu Erzurumlu vatandaşların sorunlarını dinledi. Toplantıda konuşan 82 yaşındaki A. A.,  dahil... Devamı..

DEVLET TİYATROSUNA YOĞUN İLGİ

Erzurum’un kültür sanat hayatının en önemli sacayağı olan Devlet Tiyatrosu bu yıl da izleyici rekoru kırdı. 2016-2017 sezonunda sahnelenen 8 oyunu 50... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: