Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi | Atatürk İletişim Gazetesi
25 Mayıs 2015 Pazartesi
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  24,6°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  16,9°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  20,7°C
23 Haziran 17:42
Yorum Yok
199
Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını coşku içerisinde uğurladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri, öğretim üyeleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı,  61 diş hekimini daha mezun etmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Fakültemiz ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. Yeni mezunlarımızla birlikte, fakültemiz bin 443Diş Hekimi yetiştirip insanımızın hizmetine sundu” dedi.

Mezun doktorlara hitap eden Dekan Harorlı,  “Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda, ‘Diş Hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, ‘İnsan Sağlığı’ gibi, yüksek bir değer teslim edilecek. Bu nedenle, Mesleğinizi uygularken, en yüksek standardı yakalamak zorundasınız. Aldığınız eğitim, bunu başarmanızı sağlayacak. Sizlere bu eğitimi veren,sizleri yetiştiren, öğretim üye ve yardımcılarına, emeği geçen çalışanlara, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Velilere de hitap eden Harorlı,  “Bugün verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakârlığın, ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek, gurur duymak, hepinizin hakkı. Bu sevinci birlikte paylaştığımız için, çok mutluyuz şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen de konuşmasında diş hekimlerinin önemli bir görevi üstlenmiş durumda olduklarını hatırlatarak, “Bugün mezun olan doktorlarımıza mesleklerin başarılar diliyorum. Mesleklerini en yüksek seviyede icra edeceklerinden eminim. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum” diye konuştu.

Diş hekimliği Fakültesini dereceyle bitiren Dr. Gonca Seçmen, ikinci Emine Kılıçaslan, üçünü Dr. Sema Kaya mezuniyet kütüğüne plaket çakmalarının ardından mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Törene Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanak da katıldı.

Haber Merkezi

Etiketler:

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

ASLAN ARENA’DA KÜKREDİ

Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında yaşanan Galatasaray ve Beşiktaş derbisi Galatasaray’ın 2-0 üstünlüğü ile sonuçlandı. Ahmet ATSIZ Spor Toto Süper Lig’in... Devamı..

YILDIZKENT’TE İNTİHAR GİRİŞİMİ

Yıldızkent’te bir medikal şirketine camı kırarak giren Y.Y, çatı katında çıkardığı yangından sonra intihar girişiminde bulundu. Çatıdan inmemekte ısrar eden genç kız,... Devamı..

ATAUNİ MÜHENDİSLİK’TEN “BEBEK KÜVÖSÜ”

Atatürk Üniversitesi’nde ikincisi düzenlenen Öğrenci Proje Şenliği’nde Bebek Küvösü Tasarımı Projesi birinci oldu. Şenlikte Mühendislik Fakültesi Dekanı Yaşar Totik, “Ülkemizin teknolojik gücün... Devamı..

MİNİKLERİN AİLELERİYLE YAPTIĞI MAKETLER SERGİLENDİ

Zübeyde Hanım Anaokulu tarafından yapılan, “Türkiye´deki Tarihi Ve Kültürel Yerleri” isimli sergi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sami Kır, Palandöken İlçe Milli... Devamı..

BAHAR ŞENLİKLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Atatürk Üniversitesi tarafından organize edilen 2015 Bahar şenlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Erzurum, etkinlik kapsamında birbirinden ünlü sanatçıya ev sahipliği yapıyor. Muhabir... Devamı..

BİLGİNER’İN, ‘TOPLUMSAL BELLEK VE MEDYA’ KİTABI ÇIKTI

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Arş. Gör. Şeyma Bilginer’in kitabı ‘Toplumsal Bellek ve Medya’ okuyucuyla buluştu. Bilginer, kitabında, medyanın neden olduğu dönüşümleri unutturma... Devamı..

ALTIPARMAK: “VAKIF GELENEĞİNİN YAŞATILMASI GEREK”

Erzurum Valisi Dr. Altıparmak, Vakıflar Haftası ile ilgili, “Vakıflar sahip olduğumuz kültürel değerlerin korunmasında önemli bir yere sahiptir.” dedi. Erzurum Valisi Dr.... Devamı..

İREM DERİCİ ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ’Nİ SALLADI

Atatürk Üniversitesi tarafından düzenlenen 2015 bahar şenlikleri başladı. Bir çok etkinlik ile stres atan öğrenciler, akşam saatlerindeki İrem Derici konseri ile coştu.... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: