Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi | Atatürk İletişim Gazetesi
30 Temmuz 2016 Cumartesi
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  22,2°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  16,3°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  24,5°C
23 Haziran 17:42
Yorum Yok
864
Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını coşku içerisinde uğurladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri, öğretim üyeleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı,  61 diş hekimini daha mezun etmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Fakültemiz ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. Yeni mezunlarımızla birlikte, fakültemiz bin 443Diş Hekimi yetiştirip insanımızın hizmetine sundu” dedi.

Mezun doktorlara hitap eden Dekan Harorlı,  “Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda, ‘Diş Hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, ‘İnsan Sağlığı’ gibi, yüksek bir değer teslim edilecek. Bu nedenle, Mesleğinizi uygularken, en yüksek standardı yakalamak zorundasınız. Aldığınız eğitim, bunu başarmanızı sağlayacak. Sizlere bu eğitimi veren,sizleri yetiştiren, öğretim üye ve yardımcılarına, emeği geçen çalışanlara, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Velilere de hitap eden Harorlı,  “Bugün verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakârlığın, ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek, gurur duymak, hepinizin hakkı. Bu sevinci birlikte paylaştığımız için, çok mutluyuz şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen de konuşmasında diş hekimlerinin önemli bir görevi üstlenmiş durumda olduklarını hatırlatarak, “Bugün mezun olan doktorlarımıza mesleklerin başarılar diliyorum. Mesleklerini en yüksek seviyede icra edeceklerinden eminim. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum” diye konuştu.

Diş hekimliği Fakültesini dereceyle bitiren Dr. Gonca Seçmen, ikinci Emine Kılıçaslan, üçünü Dr. Sema Kaya mezuniyet kütüğüne plaket çakmalarının ardından mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Törene Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanak da katıldı.

Haber Merkezi

Etiketler:

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

SEKMEN ERTAB BAŞKANI SEÇİLDİ

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum Turizm Altyapı Hizmet Birliği Başkanlığı’na (ERTAB) seçildi. Erzurum Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda,... Devamı..

DR. SAVAŞ EĞİLMEZ: “30 YIL HAZIRLANDILAR, 3 SAAT SEVİNEMEDİLER”

Atatürk Üniversitesi, Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Savaş Eğilmez, FETÖ ve ona biat etmiş terörist grupların, Arap baharı denen süreç başlayınca, bu... Devamı..

AK PARTİ İL BAŞKANI YEŞİLYURT UYARDI

AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, demokrasi nöbetine katılan vatandaşlara psikolojik harp yöntemleri uygulandığını belirtti. AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt,... Devamı..

ILICALI’DAN BİR GECEDE İKİ ŞEHİRDE, DÖRT DEMOKRASİ NÖBETİ

Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, demokrasi nöbetlerine Ankara ve Erzurum’da devam ediyor. Ilıcalı, bir gecede iki demokrasi nöbeti, iki... Devamı..

KÖPRÜKÖY’DE ŞÜKÜR KURBANI

Erzurum’da Köprüköy Belediyesi’nce, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin engellenmesi dolayısıyla 8 şükür kurbanı kestirildi. 15 Temmuz’da meydana gelen hain darbe girişiminin... Devamı..

İKİNCİ HALK GÜNÜ TOPLANTISI YAPILDI

Erzurum Valiliği tarafından ikincisi düzenlenen Halk Günü toplantısı yapıldı. Erzurum Valiliği toplantı Salonu’nda ikincisi yapılan Halk Günü toplantısı, Vali Yardımcısı Hatiye Bayar... Devamı..

ERZURUM’UN DEMOKRASİ NÖBETİNDE MİLLİ RUH DORUKTA

Erzurum’un demokrasi nöbetinde var olan milli ruh adeta doruğa yükseldi. Yakutiye Kent Meydanı’nda devam eden demokrasi nöbetinin 12. gününde Dadaşlar ay yıldızlı... Devamı..

ALİ KORKUT’TAN ŞEHİTLERE VEFA

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, FETÖ/PDY tarafından yapılan hain kalkışmada bombalanan Ankara Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı’nda şehit olan Özel Harekat Polisleri... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: