Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi | Atatürk İletişim Gazetesi
06 Mart 2015 Cuma
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  10,2°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  -3,6°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  15,2°C
23 Haziran 17:42
Yorum Yok
93
Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını coşku içerisinde uğurladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri, öğretim üyeleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı,  61 diş hekimini daha mezun etmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Fakültemiz ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. Yeni mezunlarımızla birlikte, fakültemiz bin 443Diş Hekimi yetiştirip insanımızın hizmetine sundu” dedi.

Mezun doktorlara hitap eden Dekan Harorlı,  “Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda, ‘Diş Hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, ‘İnsan Sağlığı’ gibi, yüksek bir değer teslim edilecek. Bu nedenle, Mesleğinizi uygularken, en yüksek standardı yakalamak zorundasınız. Aldığınız eğitim, bunu başarmanızı sağlayacak. Sizlere bu eğitimi veren,sizleri yetiştiren, öğretim üye ve yardımcılarına, emeği geçen çalışanlara, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Velilere de hitap eden Harorlı,  “Bugün verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakârlığın, ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek, gurur duymak, hepinizin hakkı. Bu sevinci birlikte paylaştığımız için, çok mutluyuz şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen de konuşmasında diş hekimlerinin önemli bir görevi üstlenmiş durumda olduklarını hatırlatarak, “Bugün mezun olan doktorlarımıza mesleklerin başarılar diliyorum. Mesleklerini en yüksek seviyede icra edeceklerinden eminim. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum” diye konuştu.

Diş hekimliği Fakültesini dereceyle bitiren Dr. Gonca Seçmen, ikinci Emine Kılıçaslan, üçünü Dr. Sema Kaya mezuniyet kütüğüne plaket çakmalarının ardından mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Törene Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanak da katıldı.

Haber Merkezi

Etiketler:

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

TÜİK İŞSİZLİĞİ YÜZDE 9,9 OLARAK AÇIKLADI

Türkiye İstatistik Kurumu Türkiye’deki işsizlik oranlarını açıkladı. Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı verilere göre, işsizlik oranı yüzde 10’a çıktı. Hizmet sektörü istihdamda başı... Devamı..

VALİ ALTIPARMAK’TAN TENİS KORTU MÜJDESİ

Erzurum Valisi Dr. Ahmet  Altıparmak branşlarında Erzurum’a tarihinde ilk kez madalya kazandıran başarılı sporcuları kabul etti. Vali Altıparmak, tenis sporunun daha yaygın... Devamı..

11. ULUSLARARASI KAR KISA FİLM FESTİVALİ’NDE 200 FİLM YARIŞACAK

Atatürk Üniversitesi (AÜ) İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen Uluslararası Kar Film Festivali 23 Mart’ta başlıyor. Kar Film Festivali Genel Koordinatörü... Devamı..

PALANDÖKEN BELEDİYESİ’NDEN İŞARET DİLİ KURSU

Palandöken Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi’nin başlattığı kurslar kapsamında vatandaşlara 120 saatlik işaret dili eğitimi verilmesine başlandı. Palandöken Belediyesi Recep Tayyip... Devamı..

YANLIŞ DİKİLEN FİDANLAR MİLLİ ZARAR HALİNE GELİYOR

Çevre ve Kültür Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) Başkanı Cemil Demircan, “Dernek ve kamu kuruluşlarının yanlış fidan dikimi ve dağıtımları milli zarar haline... Devamı..

ERZURUM’DA KADIN SORUNLARI ELE ALINACAK

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla; kadın sorunları, kadına şiddet, medya ve kadına şiddet gibi konular 6 Mart’ta düzenlenecek ‘Kadın Sorunları’ panelinde ele... Devamı..

SENDİKASIZ İŞÇİ KALMAYACAK

Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, düzenlediği basın toplantısı ile yürütülen faaliyetler hakkında bilgi verdi. Hizmet İş Sendikası’nın 2014 yılı... Devamı..

BEN BAĞIMLI DEĞİLİM

Palandöken Gençlik Merkezi, sigara başta olmak üzere diğer madde bağımlılıklarının zararına dikkat çekmek amacıyla “Ben Bağımlı Değilim” adlı bir konferans düzenledi. Palandöken... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: