Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi | Atatürk İletişim Gazetesi
05 Mayıs 2016 Perşembe
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  13,4°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  13,2°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  16,3°C
23 Haziran 17:42
Yorum Yok
702
Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını coşku içerisinde uğurladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri, öğretim üyeleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı,  61 diş hekimini daha mezun etmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Fakültemiz ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. Yeni mezunlarımızla birlikte, fakültemiz bin 443Diş Hekimi yetiştirip insanımızın hizmetine sundu” dedi.

Mezun doktorlara hitap eden Dekan Harorlı,  “Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda, ‘Diş Hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, ‘İnsan Sağlığı’ gibi, yüksek bir değer teslim edilecek. Bu nedenle, Mesleğinizi uygularken, en yüksek standardı yakalamak zorundasınız. Aldığınız eğitim, bunu başarmanızı sağlayacak. Sizlere bu eğitimi veren,sizleri yetiştiren, öğretim üye ve yardımcılarına, emeği geçen çalışanlara, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Velilere de hitap eden Harorlı,  “Bugün verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakârlığın, ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek, gurur duymak, hepinizin hakkı. Bu sevinci birlikte paylaştığımız için, çok mutluyuz şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen de konuşmasında diş hekimlerinin önemli bir görevi üstlenmiş durumda olduklarını hatırlatarak, “Bugün mezun olan doktorlarımıza mesleklerin başarılar diliyorum. Mesleklerini en yüksek seviyede icra edeceklerinden eminim. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum” diye konuştu.

Diş hekimliği Fakültesini dereceyle bitiren Dr. Gonca Seçmen, ikinci Emine Kılıçaslan, üçünü Dr. Sema Kaya mezuniyet kütüğüne plaket çakmalarının ardından mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Törene Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanak da katıldı.

Haber Merkezi

Etiketler:

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

BÜYÜKŞEHİR’İN YATIRIMLARINDAN AZİZİYE ESMEK AÇILDI

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin kültür yatırımlarından biri olan Aziziye ESMEK düzenlenen törenle açıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Aziziye ilçesinde yaptırılan Erzurum Sanat ve Meslek... Devamı..

HER KÖYE BİR ORMAN BİN DERDE DERMAN

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, “Yeşil bir Erzurum için” bir projeyi daha hayata geçirdi. Orman Bölge Müdürlüğü tarafından desteklenen “Her Köye Bir Orman Bin... Devamı..

ERZURUM KİTAP FUARI’NA REKOR ZİYARETÇİ

Erzurum Kitap Fuarı 4 günde 100 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Havuzbaşı Kent Meydanı’na kurulan Erzurum Kitap Fuarı’na, Erzurum... Devamı..

MUHTARLIK CİNAYETİ DAVASINDA ERTELEME KARARI ÇIKTI

Erzurum’un Köprüköy ilçesinde bir kişinin ölümüyle sonuçlanan muhtarlık cinayeti davasına delil eksikliğinden dolayı erteleme kararı verildi. Erzurum Emniyet Genel Müdürlüğü’nün delil eksikliğini... Devamı..

ERZURUM’DA GÜNDEM EKONOMİYDİ

Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı Dr. Cemil Ertem, Erzurum Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen “Uluslararası Ekonomik Eğilimler ve Türkiye” konulu... Devamı..

“ETİK, TİRAJ İÇİN HASAR GÖRDÜ”

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği Medya Etiği ve Pozitif Habercilik konulu panel büyük ilgi gördü. Tarafsızlık ve etik konularının konuşulduğu panelde siyasetten... Devamı..

ERZURUM KİTAP FUARI BAŞLADI

Bölgenin en büyük kitap fuarı olma özelliği taşıyan Erzurum Kitap Fuarı Havuzbaşı Meydanında gerçekleştirilen törenle açıldı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Doğu Anadolu... Devamı..

ÖĞRENCİLER DOĞA İÇİN EL ELE VERDİ

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, Doğa İçin El Ele Projesi kapsamında ortaokul öğrencilerine eğitim verdi. Eğitimlerin ardından... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: