Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi | Atatürk İletişim Gazetesi
09 Şubat 2016 Salı
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  3,6°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  -5°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  7,7°C
23 Haziran 17:42
Yorum Yok
537
Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını coşku içerisinde uğurladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri, öğretim üyeleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı,  61 diş hekimini daha mezun etmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Fakültemiz ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. Yeni mezunlarımızla birlikte, fakültemiz bin 443Diş Hekimi yetiştirip insanımızın hizmetine sundu” dedi.

Mezun doktorlara hitap eden Dekan Harorlı,  “Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda, ‘Diş Hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, ‘İnsan Sağlığı’ gibi, yüksek bir değer teslim edilecek. Bu nedenle, Mesleğinizi uygularken, en yüksek standardı yakalamak zorundasınız. Aldığınız eğitim, bunu başarmanızı sağlayacak. Sizlere bu eğitimi veren,sizleri yetiştiren, öğretim üye ve yardımcılarına, emeği geçen çalışanlara, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Velilere de hitap eden Harorlı,  “Bugün verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakârlığın, ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek, gurur duymak, hepinizin hakkı. Bu sevinci birlikte paylaştığımız için, çok mutluyuz şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen de konuşmasında diş hekimlerinin önemli bir görevi üstlenmiş durumda olduklarını hatırlatarak, “Bugün mezun olan doktorlarımıza mesleklerin başarılar diliyorum. Mesleklerini en yüksek seviyede icra edeceklerinden eminim. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum” diye konuştu.

Diş hekimliği Fakültesini dereceyle bitiren Dr. Gonca Seçmen, ikinci Emine Kılıçaslan, üçünü Dr. Sema Kaya mezuniyet kütüğüne plaket çakmalarının ardından mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Törene Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanak da katıldı.

Haber Merkezi

Etiketler:

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

ERZURUM’UN SEVİLEN TADI: ŞEKERCİ OSMAN

Şekerci Osman 3 kuşaktan beri Erzurum’da hizmet veriyor. 1957’de kurulan ve hizmetlerini aksatmayan Şekerci Osman Erzurum’a Trabzon’dan göç eden bir ailenin işletmesi.... Devamı..

ÇİZGİ FİLM DEYİP GEÇMEYİN

Çocukların çizgi filmlere olan bağlılığı biliniyor. Çocukların severek izledikleri, takip ettikleri bu filmlerde ise verilmek istenen birçok gizli mesaj var. Yrd. Doç.... Devamı..

GDO BİYOLOJİK BİR SİLAH

Uzun yıllardır zararlı-zararsız tartışmaları yapılan GDO’lu besinler konusunda artık kesin bir sonuca varılması gerektiğini ifade eden Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü Öğrencisi Haluk Akbaş,... Devamı..

HAMİLE VE ENGELLİLERE KAR TATİLİ

Erzurum Valiliği, yoğun kar yağışı ve tipinin etkili olduğu Erzurum’da kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personellerin 2 gün izinli... Devamı..

ULUSLARARASI BUZ TIRMANIŞ FESTİVALİ BAŞLADI

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Uluslararası Buz Tırmanış Festivali” başladı.Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği festivale, 12 ülkeden dünyaca ünlü uluslararası dağcılar... Devamı..

PALANDÖKEN BLD 3-1 HATAY BB.

Voleybol Erkekler 2. Ligi B grubunda mücadele eden Palandöken Belediyespor evinde konuk ettiği Hatay Büyükşehir Belediyespor’u 3-1 mağlup etti. 1. ligi hedefleyen... Devamı..

ERZURUMLULAR KUR’AN-I 25 BİN KEZ HATMETTİ          

Erzurum’da bir gelenek olan ve bu yıl 484’üncüsü gerçekleştirilen 1001 Hatim Programı tamamlandı. 1 ay boyunca sabah namazıyla birlikte  camileri dolduran Erzurumlular... Devamı..

TAŞKESENLOĞLU: HER GENCİN HAYALİ VE HEDEFİ OLMALI

Uluslararası Vizyon Gençli Derneği ve Gençlik Spor Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü “2023 Gençlik Politikaları Çalıştayı” finali Erzurum’da başladı. Çalıştay da açılış konuşması yapan... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: