Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi | Atatürk İletişim Gazetesi
27 Ağustos 2016 Cumartesi
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  18,1°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  22,1°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  25°C
23 Haziran 17:42
Yorum Yok
918
Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını coşku içerisinde uğurladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri, öğretim üyeleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı,  61 diş hekimini daha mezun etmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Fakültemiz ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. Yeni mezunlarımızla birlikte, fakültemiz bin 443Diş Hekimi yetiştirip insanımızın hizmetine sundu” dedi.

Mezun doktorlara hitap eden Dekan Harorlı,  “Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda, ‘Diş Hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, ‘İnsan Sağlığı’ gibi, yüksek bir değer teslim edilecek. Bu nedenle, Mesleğinizi uygularken, en yüksek standardı yakalamak zorundasınız. Aldığınız eğitim, bunu başarmanızı sağlayacak. Sizlere bu eğitimi veren,sizleri yetiştiren, öğretim üye ve yardımcılarına, emeği geçen çalışanlara, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Velilere de hitap eden Harorlı,  “Bugün verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakârlığın, ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek, gurur duymak, hepinizin hakkı. Bu sevinci birlikte paylaştığımız için, çok mutluyuz şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen de konuşmasında diş hekimlerinin önemli bir görevi üstlenmiş durumda olduklarını hatırlatarak, “Bugün mezun olan doktorlarımıza mesleklerin başarılar diliyorum. Mesleklerini en yüksek seviyede icra edeceklerinden eminim. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum” diye konuştu.

Diş hekimliği Fakültesini dereceyle bitiren Dr. Gonca Seçmen, ikinci Emine Kılıçaslan, üçünü Dr. Sema Kaya mezuniyet kütüğüne plaket çakmalarının ardından mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Törene Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanak da katıldı.

Haber Merkezi

Etiketler:

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

SEKMEN: “ERZURUM BİR KÜLTÜR, TURİZM VE TARİH ŞEHRİDİR”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Ankara, Mersin ve Kahraman Maraş’tan gelen gençlerle bir araya geldi. Başkan Sekmen, öğrencileri Büyükşehir Belediyesi Meclis... Devamı..

ERZURUM’DA ‘GIDA KONTROL GÖREVLİSİ KURSU’ DÜZENLENDİ

Erzurum İl genelinde 5.500’e yakın gıda üretim, satış ve toplu tüketim işletmesi bulunuyor. Bakanlık tarafından yeni atanan gıda kontrollerine yönelik eğitim programları... Devamı..

BÜYÜKŞEHİR’İN DEV YATIRIMI CANLI HAYVAN BORSASININ YAPIMI SÜRÜYOR

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin dev yatırımlarından biri olan Erzurum Canlı Hayvan Borsası’nın yapımı devam ediyor. Erzurum-Pasinler Karayolu’nun 20. kilometresinde yapımı süren Canlı Hayvan... Devamı..

BÜYÜKŞEHİR 2.5 MİLYON METREKARELİK ALANI İLAÇLAYACAK

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Veteriner İşleri ve Mezbahalar Şube Müdürlüğü ekipleri, bu yıl 2.5 milyon metrekarelik alanda... Devamı..

BB ERZURUMSPOR KULÜBÜ, CUMHURİYET BAŞSAVCISI İNAL’I ZİYARET ETTİ

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulüp Başkanı Av. Ali Demirhan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal’ı makamında ziyaret ederek ‘Halil İnal’ yazılı... Devamı..

BAŞKAN CEVDET ORHAN, REKTÖR ÇOMAKLI’YI ZİYARET ETTİ

Aziziye Belediye Başkanı M. Cevdet Orhan, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti. Rektör Prof.... Devamı..

KUŞ GRİBİ SALGININA KARŞI HAZIRLIK YAPILDI

Erzurum’da 10 bölge ilinin katılımı ile olası kuş gribi salgınına karşı “Kuş Gribi Gerçek Boyutlu Saha Tatbikatı ve Salgın Yönetim Eğitimi” yapıldı.... Devamı..

YENİGÜN GAZETESİ’NDEN ’DEMOKRASİ’ TEŞEKKÜRÜ

Yenigün Gazetesi, İstanbul Yenikapı’da geçtiğimiz hafta düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ni manşetten gördüğü özel sayfasını Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ile... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: