Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi | Atatürk İletişim Gazetesi
25 Eylül 2016 Pazar
  • Ankara
    ANKARA Hava Durumu
  • Erzurum
    ERZURUM Hava Durumu
  • İstanbul
    ISTANBUL Hava Durumu
23 Haziran 17:42
Yorum Yok
961
Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını coşku içerisinde uğurladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri, öğretim üyeleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı,  61 diş hekimini daha mezun etmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Fakültemiz ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. Yeni mezunlarımızla birlikte, fakültemiz bin 443Diş Hekimi yetiştirip insanımızın hizmetine sundu” dedi.

Mezun doktorlara hitap eden Dekan Harorlı,  “Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda, ‘Diş Hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, ‘İnsan Sağlığı’ gibi, yüksek bir değer teslim edilecek. Bu nedenle, Mesleğinizi uygularken, en yüksek standardı yakalamak zorundasınız. Aldığınız eğitim, bunu başarmanızı sağlayacak. Sizlere bu eğitimi veren,sizleri yetiştiren, öğretim üye ve yardımcılarına, emeği geçen çalışanlara, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Velilere de hitap eden Harorlı,  “Bugün verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakârlığın, ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek, gurur duymak, hepinizin hakkı. Bu sevinci birlikte paylaştığımız için, çok mutluyuz şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen de konuşmasında diş hekimlerinin önemli bir görevi üstlenmiş durumda olduklarını hatırlatarak, “Bugün mezun olan doktorlarımıza mesleklerin başarılar diliyorum. Mesleklerini en yüksek seviyede icra edeceklerinden eminim. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum” diye konuştu.

Diş hekimliği Fakültesini dereceyle bitiren Dr. Gonca Seçmen, ikinci Emine Kılıçaslan, üçünü Dr. Sema Kaya mezuniyet kütüğüne plaket çakmalarının ardından mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Törene Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanak da katıldı.

Haber Merkezi

Etiketler:

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

ERZURUM PMYO YENİ EĞİTİM DÖNEMİNE TÖRENLE BAŞLADI

Erzurum Polis Meslek Yüksek Okulu’nun (PMYO) 2016-2017 eğitim öğretim yılı düzenlenen törenle başladı. Polis Meslek Yüksek Okulu Spor Salonu’nda düzenlenen törene Vali... Devamı..

FETÖ’NÜN YURDU ÖZEL HAREKAT’A DEVREDİLECEK

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, 15 Temmuz’dan sonra devlet tarafından el konulan FETÖ’ye ait bir kız yurdunun, valilik ve büyükşehir belediyesinin destekleri ile... Devamı..

ALZHEİMER HASTALIĞINI YAVAŞLATMAK ELİMİZDE

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak unutkanlıkla ortaya çıkan Alzheimer hastalığının kesin tedavisi mümkün olmasa da sağlıklı beslenme ve spor ile hastalık yavaşlatılabiliyor. Yapılan araştırmalara göre ülkemizde... Devamı..

ILICALI, EKONOMİK TEŞVİK PAKETİNİ ANLATTI

Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Erzurum basınına yeni ekonomik teşvik paketiyle ilgili brifing verdi. Ilıcalı “Bu paketten yararlanırsak Erzurum’u... Devamı..

VUSLAT DERNEĞİ KURBAN BAĞIŞLARINI İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRIYOR

Vuslat Derneği, bu Kurban Bayramı’nda 250 ihtiyaç sahibi ailenin et ihtiyacını giderdi. Hayırsever vatandaşlar tarafından bağışlanan kurbanları İslami usullere göre kendi imkânları... Devamı..

PALANDÖKEN BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME DESTEK

Palandöken Belediyesi’nce ilkokula yeni başlayan tüm öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitim seti dağıtıldı. Palandöken Belediyesi okulların açıldığı ilk günde ilçede bulunan... Devamı..

OLTU’YA CANLI HAYVAN PAZARI YAPILIYOR

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Oltu ilçesine Canlı Hayvan Pazarı yapıyor. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in talimatıyla Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı... Devamı..

KARAÇOBAN’IN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Karaçoban ilçesinin çehresini değiştiriyor. Büyükşehir’in ekipleri, ilçede hummalı bir çalışma yapıyor. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: