Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi | Atatürk İletişim Gazetesi
18 Nisan 2015 Cumartesi
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  19,7°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  14,2°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  19,1°C
23 Haziran 17:42
Yorum Yok
141
Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını coşku içerisinde uğurladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri, öğretim üyeleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı,  61 diş hekimini daha mezun etmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Fakültemiz ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. Yeni mezunlarımızla birlikte, fakültemiz bin 443Diş Hekimi yetiştirip insanımızın hizmetine sundu” dedi.

Mezun doktorlara hitap eden Dekan Harorlı,  “Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda, ‘Diş Hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, ‘İnsan Sağlığı’ gibi, yüksek bir değer teslim edilecek. Bu nedenle, Mesleğinizi uygularken, en yüksek standardı yakalamak zorundasınız. Aldığınız eğitim, bunu başarmanızı sağlayacak. Sizlere bu eğitimi veren,sizleri yetiştiren, öğretim üye ve yardımcılarına, emeği geçen çalışanlara, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Velilere de hitap eden Harorlı,  “Bugün verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakârlığın, ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek, gurur duymak, hepinizin hakkı. Bu sevinci birlikte paylaştığımız için, çok mutluyuz şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen de konuşmasında diş hekimlerinin önemli bir görevi üstlenmiş durumda olduklarını hatırlatarak, “Bugün mezun olan doktorlarımıza mesleklerin başarılar diliyorum. Mesleklerini en yüksek seviyede icra edeceklerinden eminim. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum” diye konuştu.

Diş hekimliği Fakültesini dereceyle bitiren Dr. Gonca Seçmen, ikinci Emine Kılıçaslan, üçünü Dr. Sema Kaya mezuniyet kütüğüne plaket çakmalarının ardından mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Törene Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanak da katıldı.

Haber Merkezi

Etiketler:

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

TÜRKİYE MUHTARLAR KONFEDERASYONU ERZURUM’DA TOPLANDI

  Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu tarafından düzenlenen “Barışa Birlikte Yürüyoruz, Bir Zeytin Dalı da Sen Uzat” programı, Erzurum Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü konferansında... Devamı..

“BÜTÜN YÖNLERİYLE ERMENİ MESELESİ”

Türk Ocakları Erzurum Şubesi’nin düzenlediği Bütün Yönleriyle Ermeni Meselesi Paneli Erzurum İl Müftülüğü’nde gerçekleşti. Muhabir: Melik Bulmuş-Gamze Bargın Erzurum İl Müftülüğü konferansında... Devamı..

AMATÖR LİGİN ŞAMPİYONU AŞKALE

Erzurum Amatör 1’inci ligde Aşkale Belediyespor ligin son haftasında karşılaştığı Kombinaspor’u 9-1 yenerek şampiyon oldu. Muhabir: MELİK BULMUŞ Amatör ligde Aşkale Belediyespor... Devamı..

SAMİ YUSUF İLE KUTLU DOĞUM

Dünyaca bilinen Azerbaycan asıllı İngiliz vatandaşı ünlü sanatçı Sami Yusuf, Erzurum Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Kutlu Doğum Haftası Etkinliği kapsamında sevenleri ile buluştu.... Devamı..

FESTİVAL BELGELERİ TÖRENLE DAĞITILDI

11. Uluslararası Kar Film Festivali katılım ve teşekkür belgeleri, İletişim Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen törenle katılımcılara verildi. Atatürk Üniversitesi (AÜ) İletişim Fakültesi... Devamı..

MERAL: KALDIRIM VE YOLLAR ENGELLİ VATANDAŞLARA UYGUN DEĞİL

Dünya Engelliler Gelişim Derneği Genel Başkanı İslam Meral, “Erzurum’da bulunan kaldırım ve yollar engelli vatandaşlara uygun değil. Erzurum engellisine sahip çıkmıyor.” dedi.... Devamı..

YÜZ YIL SONRA BULUŞTULAR

HABERTÜRK Gazetesi muhabirlerinden Mesut Turan bu günlerde konuşulan ermeni meselesine farklı bir pencereden bakarak trajik bir röportaja imza attı. Turan’ın yaptığı röportajda... Devamı..

SINAV STRESİNİ PALANDÖKEN’DE ATTILAR

Atatürk üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi (KKEF) İlköğretim Bölümü Öğretim Üyesi Hüseyin Öz, öğrencilerin serbest zamanlarını değerlendirebilmesi ve stres atabilmeleri için Palandöken’e... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: