Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi | Atatürk İletişim Gazetesi
02 Eylül 2015 Çarsamba
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  24,1°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  18,3°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  26,2°C
23 Haziran 17:42
Yorum Yok
316
Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını coşku içerisinde uğurladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri, öğretim üyeleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı,  61 diş hekimini daha mezun etmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Fakültemiz ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. Yeni mezunlarımızla birlikte, fakültemiz bin 443Diş Hekimi yetiştirip insanımızın hizmetine sundu” dedi.

Mezun doktorlara hitap eden Dekan Harorlı,  “Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda, ‘Diş Hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, ‘İnsan Sağlığı’ gibi, yüksek bir değer teslim edilecek. Bu nedenle, Mesleğinizi uygularken, en yüksek standardı yakalamak zorundasınız. Aldığınız eğitim, bunu başarmanızı sağlayacak. Sizlere bu eğitimi veren,sizleri yetiştiren, öğretim üye ve yardımcılarına, emeği geçen çalışanlara, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Velilere de hitap eden Harorlı,  “Bugün verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakârlığın, ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek, gurur duymak, hepinizin hakkı. Bu sevinci birlikte paylaştığımız için, çok mutluyuz şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen de konuşmasında diş hekimlerinin önemli bir görevi üstlenmiş durumda olduklarını hatırlatarak, “Bugün mezun olan doktorlarımıza mesleklerin başarılar diliyorum. Mesleklerini en yüksek seviyede icra edeceklerinden eminim. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum” diye konuştu.

Diş hekimliği Fakültesini dereceyle bitiren Dr. Gonca Seçmen, ikinci Emine Kılıçaslan, üçünü Dr. Sema Kaya mezuniyet kütüğüne plaket çakmalarının ardından mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Törene Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanak da katıldı.

Haber Merkezi

Etiketler:

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

ERZURUMSPOR’DAN HOPA’YA YARDIM KAMYONU

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulüp Başkanı Ali Demirhan, Hopa ilçesinde sekiz vatandaşın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan sel ve heyelan felaketine duyarsız kalmadı. Büyükşehir Belediye... Devamı..

ZAFER KUPASI BASKETBOL TURNUVASI SONA ERDİ

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Basketbol İl Temsilciliği tarafından 30 Ağustos Zafer Kupası Basketbol Şöleni Kazım Karabekir Spor Salonu’nda... Devamı..

BAŞKAN SEKMEN’DEN TAHTACILAR ESNAFINA PRESTİJ JESTi

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, şehre yeni bir Prestij Caddesi daha kazandırmak için kolları sıvadı. Kente modern ve estetiksel görünüm kazandırmak için bir yılı... Devamı..

KAYMAKAM ADA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Pasinler Kaymakamı Ali ada, İlçe Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen toplantıda siyasi parti temsilcileri ve merkez mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Pasinler Kaymakamı... Devamı..

BAŞKAN SEKMEN İHA’YI ZİYARET ETTİ

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, İhlas Haber Ajansı Erzurum Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti. İHA Erzurum Bölge Müdürü Ayhan Türkez ile gündeme... Devamı..

BÜYÜKŞEHİR ESKİ HAVAALANI YOLU’NA MESİRE ALANI YAPILIYOR

Sekmen’in talimatıyla Eski Havalanı Yolu’nda yapılacak olan mesire alanıyla Erzurumlular, doğayla iç içe olan söz konusu yerde dinlenme imkânına sahip olacak. Erzurum... Devamı..

YAZ SPOR OKULLARI PİKNİKLE BİTTİ

Yakutiye Belediyesi tarafından düzenlenen ve 5 ayrı branşta 500’ün üzerinde çocuğun katıldığı Yakutiye Belediyesi Yaz Spor Okulları gerçekleştirilen piknikle sona erdi. Okulların... Devamı..

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ’NDE KORKUTAN YANGIN

Erzurum Atatürk Üniversitesi yerleşkesi içerisindeki ormanlık alanda çıkan yangına itfaiyenin erken müdahale etmesiyle 5 dönümlük arazideki çam ağaçları yanmaktan kurtarıldı. Atatürk Üniversitesi... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: