Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi | Atatürk İletişim Gazetesi
06 Temmuz 2015 Pazartesi
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  18,2°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  15°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  19,3°C
23 Haziran 17:42
Yorum Yok
258
Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını coşku içerisinde uğurladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri, öğretim üyeleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı,  61 diş hekimini daha mezun etmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Fakültemiz ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. Yeni mezunlarımızla birlikte, fakültemiz bin 443Diş Hekimi yetiştirip insanımızın hizmetine sundu” dedi.

Mezun doktorlara hitap eden Dekan Harorlı,  “Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda, ‘Diş Hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, ‘İnsan Sağlığı’ gibi, yüksek bir değer teslim edilecek. Bu nedenle, Mesleğinizi uygularken, en yüksek standardı yakalamak zorundasınız. Aldığınız eğitim, bunu başarmanızı sağlayacak. Sizlere bu eğitimi veren,sizleri yetiştiren, öğretim üye ve yardımcılarına, emeği geçen çalışanlara, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Velilere de hitap eden Harorlı,  “Bugün verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakârlığın, ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek, gurur duymak, hepinizin hakkı. Bu sevinci birlikte paylaştığımız için, çok mutluyuz şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen de konuşmasında diş hekimlerinin önemli bir görevi üstlenmiş durumda olduklarını hatırlatarak, “Bugün mezun olan doktorlarımıza mesleklerin başarılar diliyorum. Mesleklerini en yüksek seviyede icra edeceklerinden eminim. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum” diye konuştu.

Diş hekimliği Fakültesini dereceyle bitiren Dr. Gonca Seçmen, ikinci Emine Kılıçaslan, üçünü Dr. Sema Kaya mezuniyet kütüğüne plaket çakmalarının ardından mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Törene Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanak da katıldı.

Haber Merkezi

Etiketler:

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

ASSİSTT ÇALIŞANLARINA MÜJDE!

Assistt Çağrı Merkezi, taşeron çalışanlarına sendika hakkı müjdesini verdi. Öz Büro İş Sendikası Genel Başkanı Metin Karagöz; Assistt çalışanlarına, yasaklanan sendikaya girme... Devamı..

HAYIR ÇARŞISI’NIN AÇILIŞI YAPILDI

Kimsesiz, yoksul, engelli, çalışamayacak durumda olanlar için Erzurum Büyük Şehir Belediyesinin “Hayır Çarsısı” projesi Mahalle Başı’nda düzenlenen törenle hizmete açıldı. Gülahmet Semti... Devamı..

ATATÜRK’ÜN ERZURUM’A GELİŞİNİN 96. YIL DÖNÜMÜ TÖRENLE KUTLANDI

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mutafa Kemal Atatürk’ün Erzurum’a gelişinin 96’ıncı yıl dönümü törenlerle kutlandı. Mustafa Kemal Atatürk’ün Erzurum’a gelişinin 96.yıldönümü törenleri, Atatürk’ün şehre... Devamı..

AHMET MARANKİ ERZURUMLULARA SAĞLIKLI YAŞAMI ANLATTI

Erzurumda düzenlenen ramazan etkinlikleri programına katılan Ahmet Maranki sağlıklı yaşamın sırlarını anlattı. Günümüzde ‘Bitkilerin Hocası’ olarak tanınan, Kozmik Bilim ve Stratejik Araştırmalar... Devamı..

ERZURUM’DA “AİLE İÇİ EĞİTİM” SEMİNERİ VERİLDİ

Erzurum’da Aile Eğitim Programı kapsamında “Aile İçi Eğitim” adlı seminer düzenlendi. Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü, toplumda aile huzurunun sağlanmasına katkıda... Devamı..

İSPİR DEVLET HASTANESİNDE KAPALI SAFRA KESESİ AMELİYATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı İspir Devlet Hastanesinde kapalı safra kesesi (Laparoskopik kolesistektomi) ameliyatı gerçekleştirildi. Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Erman... Devamı..

İHH DÜNYA YETİMLER GÜNÜ İFTAR PROGRAMI DÜZENLEDİ

Erzurum İHH (İnsanı Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı) ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından dünya yetimler günü münasabetiyle 2. Geleneksel iftar programı... Devamı..

MEMUR-SEN’ DEN DOĞU TÜRKİSTANA DESTEK

Çin’in, Doğu Türkistan Türklerine uyguladığı zulme ‘dur’ demek amacıyla Erzurum Memur Sen İl Başkanlığı tarafından protesto gösterisi düzenlendi. Yakutiye Kent Meydanı’nda yapılan... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: