29 Mart 2017 Çarsamba
23 Haziran 17:42
Yorum Yok
1242
Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını coşku içerisinde uğurladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri, öğretim üyeleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı,  61 diş hekimini daha mezun etmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Fakültemiz ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. Yeni mezunlarımızla birlikte, fakültemiz bin 443Diş Hekimi yetiştirip insanımızın hizmetine sundu” dedi.

Mezun doktorlara hitap eden Dekan Harorlı,  “Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda, ‘Diş Hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, ‘İnsan Sağlığı’ gibi, yüksek bir değer teslim edilecek. Bu nedenle, Mesleğinizi uygularken, en yüksek standardı yakalamak zorundasınız. Aldığınız eğitim, bunu başarmanızı sağlayacak. Sizlere bu eğitimi veren,sizleri yetiştiren, öğretim üye ve yardımcılarına, emeği geçen çalışanlara, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Velilere de hitap eden Harorlı,  “Bugün verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakârlığın, ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek, gurur duymak, hepinizin hakkı. Bu sevinci birlikte paylaştığımız için, çok mutluyuz şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen de konuşmasında diş hekimlerinin önemli bir görevi üstlenmiş durumda olduklarını hatırlatarak, “Bugün mezun olan doktorlarımıza mesleklerin başarılar diliyorum. Mesleklerini en yüksek seviyede icra edeceklerinden eminim. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum” diye konuştu.

Diş hekimliği Fakültesini dereceyle bitiren Dr. Gonca Seçmen, ikinci Emine Kılıçaslan, üçünü Dr. Sema Kaya mezuniyet kütüğüne plaket çakmalarının ardından mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Törene Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanak da katıldı.

Haber Merkezi

Etiketler:

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

13. KAR FİLM FESTİVALİ 2’İNCİ GÜNÜNDE DOLU DOLU DEVAM EDİYOR

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen “13. Uluslararası Kar Film Festivali” tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin 2’inci gününde birbirinden renkli konuklar öğrencilerle... Devamı..

“DARBE NEDİR O GÜNE KADAR BİLMİYORDUM”

13.Uluslararası Kar Film Festivali kapsamında Erzurum’a gelen ATV-A Haber Muhabiri Mahmut Keşan öğrencilerle bir araya geldi. “15 Temmuz  Sürecinde Muhabir Olmak” başlığı... Devamı..

“SANSÜRCÜLER DAHA ZEKİ”

13.Uluslararası Kar Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler İsmail Güneş’in “Türk Sinemasında Darbe” konulu söyleşisi ile devam etti. Birçok filmde senaristlik ve yönetmenlik... Devamı..

13. ULUSLARARASI KAR FİLM FESTİVALİ BAŞLADI

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin düzenlemiş olduğu “13. Uluslararası Kar Film Festivali” başladı.  Program açılış konuşmalarının ardından Rıdvan Adede konseri ile devam etti.... Devamı..

METEOROLOJİDEN KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı ve Ardahan çevresinde kuvvetli rüzgâr ile fırtına uyarısında bulunuldu. Erzurum,  Erzincan,  Kars,  Ağrı ve  Ardahan çevresinde kuvvetli rüzgar... Devamı..

ÇOK NAZLI ÇIKTI!

Mart ayı İletişim Günleri kapsamında, düzenlenecek olan 13. Uluslararası Kar Film Festivali’nin ilk konuğu Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik olacaktı... Devamı..

3. DOĞU ANADOLU ORGAN NAKLİ GÜNLERİ AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Atatürk Üniversitesi Organ Nakli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Türkiye Organ Nakli Kuruluşları Koordinasyon Derneği tarafından düzenlenen, 3. Doğu Anadolu Organ... Devamı..

FAST FOOD, OBEZİTEYİ TETİKLİYOR

Küreselleşmenin getirmiş olduğu hızlı yaşam nedeniyle hayatımızın bir parçası haline gelen fast food tarzı hazır yiyecekler, insan sağlığına ciddi zararlar veriyor. Zamandan... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: