Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi | Atatürk İletişim Gazetesi
28 Ocak 2015 Çarsamba
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  7,2°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  -1,2°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  6,3°C
23 Haziran 17:42
Yorum Yok
24
Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını coşku içerisinde uğurladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri, öğretim üyeleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı,  61 diş hekimini daha mezun etmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Fakültemiz ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. Yeni mezunlarımızla birlikte, fakültemiz bin 443Diş Hekimi yetiştirip insanımızın hizmetine sundu” dedi.

Mezun doktorlara hitap eden Dekan Harorlı,  “Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda, ‘Diş Hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, ‘İnsan Sağlığı’ gibi, yüksek bir değer teslim edilecek. Bu nedenle, Mesleğinizi uygularken, en yüksek standardı yakalamak zorundasınız. Aldığınız eğitim, bunu başarmanızı sağlayacak. Sizlere bu eğitimi veren,sizleri yetiştiren, öğretim üye ve yardımcılarına, emeği geçen çalışanlara, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Velilere de hitap eden Harorlı,  “Bugün verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakârlığın, ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek, gurur duymak, hepinizin hakkı. Bu sevinci birlikte paylaştığımız için, çok mutluyuz şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen de konuşmasında diş hekimlerinin önemli bir görevi üstlenmiş durumda olduklarını hatırlatarak, “Bugün mezun olan doktorlarımıza mesleklerin başarılar diliyorum. Mesleklerini en yüksek seviyede icra edeceklerinden eminim. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum” diye konuştu.

Diş hekimliği Fakültesini dereceyle bitiren Dr. Gonca Seçmen, ikinci Emine Kılıçaslan, üçünü Dr. Sema Kaya mezuniyet kütüğüne plaket çakmalarının ardından mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Törene Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanak da katıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

TÜRKİYE’NİN YENİ NÜFUSU AÇIKLANDI

Türkiye nüfusu 31 Aralık 2014 tarihi itibarıyla 77 milyon 695 bin 904 kişi oldu.  Erzurum’dan yine binlerce kişi göç etti. Türkiye İstatistik... Devamı..

ACI KAYBIMIZ

  Atatürk Üniversitesi  Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof.Dr. Avni Gözütok vefat etti. Üniversitemiz Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve... Devamı..

ERZURUMSPOR AYVALIKGÜCÜ DEPLASMANINDA

  Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Spor Toto 3’üncü Lig 2014-2015 sezonunun ilk karşılaşmasında, deplasmanda Ayvalıkgücü Belediyespor ile karşılaşacak. Sezonun ikinci yarısına iddialı bir... Devamı..

BAKAN KILIÇ’TAN YURTLARA ZİYARET

Spor ve gençlik bakanı Akif Çağatay Kılıç KYK Kazım Karabekir Öğrenci Yurdu’nu ziyaret etti. Ardahan 5. Olağan İl Kongresi’ne katılan Spor ve Gençlik Bakanı... Devamı..

DOĞAL İLAÇ TARÇIN

İnsanlık tarihi kadar eski bir tarihe sahip olan tarçın, yemek ve tatlıların olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Alternatif tıpta birçok kullanım alanına... Devamı..

DOĞALGAZ TASARRUFU NASIL YAPILIR

Erzurum’da kış mevsimi kara yüzünü göstermeye başlarken, uzmanlar doğalgazın tasarrufu ve daha verimli kullanımı hususunda uyarılarda bulundu. Kış mevsimi ülkemizde ve Erzurum’da... Devamı..

ESKİ SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Helikopterler, kar üstü paletli ambülans ve snowtrucklar seferber edilerek Tekman’dan Erzurum’a sevk edilen Esra Ağırkaya, başarılı bir operasyon geçirerek, böbrek nakliyle eski... Devamı..

HAZIRLIK MAÇI BERABERE BİTTİ

İkinci yarı hazırlıklarını sürdüren Erzurumspor, Antalya kampında oynadığı hazırlık maçında Yeni Diyarbakırspor 3-3 berabere kaldı. Sezonun ikinci yarısına Antalya’da kamp yaparak hazırlanan... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: