Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi | Atatürk İletişim Gazetesi
23 Ekim 2016 Pazar
23 Haziran 17:42
Yorum Yok
1006
Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını coşku içerisinde uğurladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri, öğretim üyeleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı,  61 diş hekimini daha mezun etmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Fakültemiz ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. Yeni mezunlarımızla birlikte, fakültemiz bin 443Diş Hekimi yetiştirip insanımızın hizmetine sundu” dedi.

Mezun doktorlara hitap eden Dekan Harorlı,  “Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda, ‘Diş Hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, ‘İnsan Sağlığı’ gibi, yüksek bir değer teslim edilecek. Bu nedenle, Mesleğinizi uygularken, en yüksek standardı yakalamak zorundasınız. Aldığınız eğitim, bunu başarmanızı sağlayacak. Sizlere bu eğitimi veren,sizleri yetiştiren, öğretim üye ve yardımcılarına, emeği geçen çalışanlara, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Velilere de hitap eden Harorlı,  “Bugün verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakârlığın, ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek, gurur duymak, hepinizin hakkı. Bu sevinci birlikte paylaştığımız için, çok mutluyuz şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen de konuşmasında diş hekimlerinin önemli bir görevi üstlenmiş durumda olduklarını hatırlatarak, “Bugün mezun olan doktorlarımıza mesleklerin başarılar diliyorum. Mesleklerini en yüksek seviyede icra edeceklerinden eminim. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum” diye konuştu.

Diş hekimliği Fakültesini dereceyle bitiren Dr. Gonca Seçmen, ikinci Emine Kılıçaslan, üçünü Dr. Sema Kaya mezuniyet kütüğüne plaket çakmalarının ardından mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Törene Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanak da katıldı.

Haber Merkezi

Etiketler:

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

KÜÇÜK YÜREKLERDEN BÜYÜK DAVRANIŞ

Anadolu Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde öğrenim gören çocuklar kendi imkanları ile biriktirdiği harçlıklarını ihtiyaç sahiplerine destek olan Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hayır Çarşısı... Devamı..

AZİZİYE TERMALSPOR GÜMBÜR GÜMBÜR!

Türkiye Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde mücadele eden Aziziye Belediyesi Termalspor Kulübü, Zağnosspor’u farklı geçti. Mavi beyazlılar rakibini 40-23 mağlup etti.  Türkiye Hentbol Erkekler Süper... Devamı..

ERZURUM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Erzurum Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Vekili Gürbüz Karakuş başkanlığında yapıldı. Erzurum Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen il koordinasyon kurulu... Devamı..

SÜRÜCÜLERDEN KIŞA HAZIRLIK

Erzurum’da hava sıcaklıklarının eksilere kadar düşmesiyle otomobil sürücüleri kışlık lastiklerini taktırmaya başladı. Lastik satıcıları, vatandaşların can ve mal güvenlikleri için kış lastiklerini daha... Devamı..

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ BUZ PATENİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yürüttüğü Şehirler ve Kültüler-Yörelerimiz Projesi kapsamında Erzurum’da üniversite eğitimine yeni başlayan kız öğrencilere yönelik ücretsiz buz pateni kursu... Devamı..

GRİP TEDAVİSİNDE İLAÇ KULLANIMI YETMİYOR

Sabah Gazetesi yazarı Halit Yerebakan griple mücadelede sadece ilaçların yeterli olmadığını, ayrıca yatak istirahatinin de yapılması gerektiğini belirtti. Yerebakan, grip durumunda yatarken başın... Devamı..

BAĞIMLILIKLARA KARŞI YEREL MEDYA’YA EĞİTİM

Yeşilay ve Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) işbirliğinde hayata geçirilen Bağımlılıklara Karşı Yerel Medya Kapasite Geliştirmesi Programı kapsamındaki “Yerel Medya Bağımlılık... Devamı..

DOĞU ANADOLU’ DA HAVA SICAKLIĞI SIFIRIN ALTINA DÜŞTÜ

Erzurum, Kars ve Ardahan’ın yüksek kesimlerine yağan kar yağışından sonra sıcaklık gece saatlerinden itibaren sıfırın altına düştü. Soğuk havaya  hazırlıksız yakalanan vatandaşlar... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: