Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi | Atatürk İletişim Gazetesi
27 Haziran 2016 Pazartesi
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  25,3°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  18,9°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  25,1°C
23 Haziran 17:42
Yorum Yok
807
Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını coşku içerisinde uğurladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri, öğretim üyeleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı,  61 diş hekimini daha mezun etmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Fakültemiz ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. Yeni mezunlarımızla birlikte, fakültemiz bin 443Diş Hekimi yetiştirip insanımızın hizmetine sundu” dedi.

Mezun doktorlara hitap eden Dekan Harorlı,  “Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda, ‘Diş Hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, ‘İnsan Sağlığı’ gibi, yüksek bir değer teslim edilecek. Bu nedenle, Mesleğinizi uygularken, en yüksek standardı yakalamak zorundasınız. Aldığınız eğitim, bunu başarmanızı sağlayacak. Sizlere bu eğitimi veren,sizleri yetiştiren, öğretim üye ve yardımcılarına, emeği geçen çalışanlara, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Velilere de hitap eden Harorlı,  “Bugün verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakârlığın, ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek, gurur duymak, hepinizin hakkı. Bu sevinci birlikte paylaştığımız için, çok mutluyuz şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen de konuşmasında diş hekimlerinin önemli bir görevi üstlenmiş durumda olduklarını hatırlatarak, “Bugün mezun olan doktorlarımıza mesleklerin başarılar diliyorum. Mesleklerini en yüksek seviyede icra edeceklerinden eminim. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum” diye konuştu.

Diş hekimliği Fakültesini dereceyle bitiren Dr. Gonca Seçmen, ikinci Emine Kılıçaslan, üçünü Dr. Sema Kaya mezuniyet kütüğüne plaket çakmalarının ardından mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Törene Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanak da katıldı.

Haber Merkezi

Etiketler:

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

ASDEP PROJESİ ERZURUM’DA BAŞLIYOR

Aile Sosyal Politikalar Bakanlığının hayata geçirdiği Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) Erzurum’da başlıyor. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne proje kapsamında alınan... Devamı..

ÖĞ-DER, EĞİTİMCİLERLE İFTARDA BULUŞTU

Geleneksel Erzurum ÖĞ-DER Eğitimciler İftar programı gerçekleştirildi. İftar programına eğitim camiasından çok sayıda yetkili ve öğretmen katıldı. Programda ÖĞ-DER Erzurum Şube Başkanı... Devamı..

VALİ AZİZOĞLU, HALK GÜNÜ TOPLANTISI YAPACAK

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, her 15 günde bir halk toplantısı yapacak. Kısa bir süre önce Erzurum’da görev başı yapan Vali Azizoğlu, her... Devamı..

BÜYÜKŞEHİR UZUNDERE’DE KARDEŞLİK SOFRASI KURDU

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Uzundere ilçesinde ‘Birlik ve beraberlik’ temalı Kardeşlik Sofrası iftar programı düzenledi. Büyükşehir’in kardeşlik sofrasına ilçe sakinleri yoğun ilgi gösterdi.... Devamı..

AKADEMİSYEN GÖKTAŞ EDEBİYATIMIZDA RAMAZAN’I ANLATTI

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin Yakutiye Medresesi’nde teravih namazı sonrası düzenlediği “Ramazan İkliminde Müzakereler” adlı kültür ve sanat programına konuk olan Atatürk Üniversitesi İlahiyat... Devamı..

TORTUM MYO ANTALYA EXPO 2016‘DA

Tortum MYO, “Fotoğraflarla Erzurum” konulu fotoğraf sergisi ile Expo 2016 Erzurum bahçesinde sergilenmeye başladı. Atatürk üniversitesi, Aziziye Belediyesi, Uzundere Belediyesi ve Doğu... Devamı..

ZABITA EKİPLERİ RAMAZAN’DA DENETİMLERİNİ ARTIRDI

Palandöken Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, ramazan da denetimleri sıklaştırarak ilçe sınırları içerisinde bulunan ekmek fırınlarına... Devamı..

DOĞU ÜŞÜYOR BATI YANIYOR

Haziran ortasında bunaltıcı sıcakların yaşandığı batı ve güney illerinde vatandaşlar denize girerken, Erzurum’da yaşayan vatandaşlar ise ceketleriyle geziyor. Yurdun birçok bölgesinde etkisini... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: