Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi | Atatürk İletişim Gazetesi
27 Mart 2015 Cuma
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  10,7°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  5°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  16,7°C
23 Haziran 17:42
Yorum Yok
117
Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını verdi

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 37. Dönem mezunlarını coşku içerisinde uğurladı.

Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet törenine öğrencilerin aileleri, öğretim üyeleri katıldı. Törenin açılışında konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abubekir Harorlı,  61 diş hekimini daha mezun etmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Fakültemiz ilk mezunlarını 1976 yılında verdi. Yeni mezunlarımızla birlikte, fakültemiz bin 443Diş Hekimi yetiştirip insanımızın hizmetine sundu” dedi.

Mezun doktorlara hitap eden Dekan Harorlı,  “Uzun ve yorucu bir eğitim sonucunda, ‘Diş Hekimi’ unvanını aldınız. Bundan sonra size, ‘İnsan Sağlığı’ gibi, yüksek bir değer teslim edilecek. Bu nedenle, Mesleğinizi uygularken, en yüksek standardı yakalamak zorundasınız. Aldığınız eğitim, bunu başarmanızı sağlayacak. Sizlere bu eğitimi veren,sizleri yetiştiren, öğretim üye ve yardımcılarına, emeği geçen çalışanlara, şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Velilere de hitap eden Harorlı,  “Bugün verdiğiniz emeğin, yaptığınız fedakârlığın, ödülünü alıyorsunuz. Sevinmek, gurur duymak, hepinizin hakkı. Bu sevinci birlikte paylaştığımız için, çok mutluyuz şeklinde konuştu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen de konuşmasında diş hekimlerinin önemli bir görevi üstlenmiş durumda olduklarını hatırlatarak, “Bugün mezun olan doktorlarımıza mesleklerin başarılar diliyorum. Mesleklerini en yüksek seviyede icra edeceklerinden eminim. Kendilerini ve ailelerini kutluyorum” diye konuştu.

Diş hekimliği Fakültesini dereceyle bitiren Dr. Gonca Seçmen, ikinci Emine Kılıçaslan, üçünü Dr. Sema Kaya mezuniyet kütüğüne plaket çakmalarının ardından mezun öğrencilere diplomaları takdim edildi. Törene Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanak da katıldı.

Haber Merkezi

Etiketler:

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

BAŞKAN SEKMEN’İN MİNİK MİSAFİRLERİ

Horasan Fatih İlköğretim Okulu ana sınıfı öğretmen ve öğrencileri Başkan Sekmen’i ziyaret etti. Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Horasan İlçesi’nde bulunan Fatih İlköğretim... Devamı..

“GÖNÜL ELÇİLERİ” İLE BEREKET ORMANINA FİDAN DİKİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca düzenlenen “Gönül Elçileri”... Devamı..

‘KARDEŞ PAYI’ İLE SURİYELİLERE GIDA VE BATTANİYE YARDIMI

Erzurum Büyükşehir Belediyesi,  Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesi’nde ki Suriyeli mültecilere bir tır dolusu gıda ve battaniye yardımı gönderdi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi, içerisinde gıda... Devamı..

ZİRVE ÇOK YAKIN

Pusula gazetesi yazarı Nurullah Pala, Erzurumspor’un şampiyonluk şansını değerlendirdi. Pala, Erzurumspor’un bu sene ikinci lige yükselme şansının yüksek olduğunu belirtti. Pala “Dadaş... Devamı..

ÖZEL OKULLAR ve TOPLUMUN ÖZEL OKUL ALGISI

Pusula Gazetesi yazarı Savaşkan İlmak,2014 Yılı Örgün Eğitim İstatistikleri Raporu’na göre;Türkiye’de okul öncesi-ilkokul-ortaokul-lise düzeyindeki eğitim kurumlarının toplam sayısının 83 bin 203 olduğunu... Devamı..

MUKADDES İÇİN SON GÖREV

İletişim Fakültesi öğrencileri geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Mukaddes Yasan için tören düzenleyecek. Yarın saat 10:00’da İletişim Fakültesi önünde başlayacak tören öğrenci temsilciliğinin... Devamı..

KAR FİLM FESTİVALİNDE ÖDÜLLER SAHİBİNİ BULDU

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Kar Film Festivalinde ödüller sahibini buldu. 5 dalda yaklaşık 200 filmin yarıştığı 11. Uluslararası... Devamı..

İLETİŞİM, MUKADDES YASAN İÇİN YÜRÜDÜ

Atatürk Üniversitesi iletişim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümü 1. Sınıf öğrencisi Mukaddes Yasan’ın trafik kazası sonucu hayatını kaybetmesine öğrenci arkadaşları ve hocaları tepki... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: