Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi | Atatürk İletişim Gazetesi
02 Nisan 2015 Perşembe
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  8,8°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  2,2°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  9,3°C
17 Mayıs 11:03
Yorum Yok
82
Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 10-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümü mensubu öğretim üyelerini ağırladı.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bilimsel ve Akademik Çözüm Yolları Arama Toplantısı’na ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümlerinin akademisyenleri katıldı. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen başkanlığında, 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda alanın gelişim süreci, ileriye dönük projeler ve işbirliği önerileri değerlendirildi.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen, toplantının açılış konuşmasında alanın günümüzdeki önemine değindi ve bölümler arası akademik işbirliklerin gerekliliğini vurgulayarak toplantının amacına ulaşabilmesi için somut kararların alınması gerektiğini söyledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Suphi Orhan ise konuşmasında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara akademik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Naralan’ın “YBS’de Müfredat Birliği” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Türksel Bensghir “YBS’de Kimlik ve Disiplin Tartışması” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar “YBS’de Akreditasyon”, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kaynar “YBS’ye MYO’lardan Dikey Geçiş” ve Yrd. Doç. Dr. Sona Mardikyan “YBS’de Doçentlik Alan Çerçevesi” başlıklı sunumları ile alana ilişkin önemli tartışmaları gündeme getirdiler. Prof. Dr. Alptekin Erkollar ise “İşletme Enformatiğinin Durumu Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Karşılaştırma” başlıklı konuşmasında ülkeler arası karşılaştırmalı bir analiz yaptı.

Lisans düzeyinden Doçentlik düzeyine kadar alanla ilgili eğitim ve öğretim sorunlarından, ortak bir literatür oluşturma, ortak bir kavramlar dizini hazırlama, alanla ilgili ortak bir hakemli akademik dergi çıkarma ve bu toplantıları uluslararası akademik bir sempozyum düzeyine taşımaya ilişkin bir çok konuda kararların alındığı toplantının dördüncüsüne Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

PALANDÖKEN’DE 1100 HATMİ ŞERİF’İN DUASI YAPILDI

Çanakkale Savaşlarının 100’üncü yıl dönümü münasebetiyle Palandöken ilçesi Abdurrahman Gazi Mahallesi Babadereli Ahmet Efendi Camii’de Şehitlerin ruhlarına bağışlanan 1100 Hatmi Şerif’in duası... Devamı..

ÖZEL- MÜHENDİSLER MESLEĞE İLK ADIMI ATTI

Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencileri Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesindeki öğrenci yemekhanelerinde kısmi zamanlı öğrenci statüsünde çalışarak... Devamı..

MUKADDES OLAY YERİNDE ANILDI

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü 1.sınıf öğrencisi Mukaddes Yasan’ın trafik kazası sonucunda hayatını kaybetmesi üzerine anma töreni düzenlendi. Yaşanan kazaya... Devamı..

MÜJDECİ: FESTİVALİN ÇOK ÖNEMLİ BİR İZLEYİCİ KİTLESİ VAR

11. Uluslararası Kar Film Festivalinin sona ermesiyle birlikte festivale gelen konuklarda çeşitli yorumlarda bulundu. Sivas Filmi Yönetmeni Kaan Müjdeci, “Festivali festival yapan... Devamı..

TRAFİK TERÖRÜNE HAYIR!

Pusula Gazetesi yazarı Bünyamin Aydemir, Erzurum’da otobüsün çarpması sonucu üniversiteli bir öğrencinin ölmesi, diğer öğrencinin ise ağır yaralanmasına sebep olan kazayı ele... Devamı..

TRAFİK TERÖRÜ DUR(DURUL)SUN!

Çok şey söylenebilir bir cana dair… Veyahut bir annenin kalbine düşen ateşe dair… Bir anne, bir baba… Sadece okutmak için gönderiyor yavrusunu... Devamı..

BAŞKAN SEKMEN’İN MİNİK MİSAFİRLERİ

Horasan Fatih İlköğretim Okulu ana sınıfı öğretmen ve öğrencileri Başkan Sekmen’i ziyaret etti. Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Horasan İlçesi’nde bulunan Fatih İlköğretim... Devamı..

“GÖNÜL ELÇİLERİ” İLE BEREKET ORMANINA FİDAN DİKİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca düzenlenen “Gönül Elçileri”... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: