Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi | Atatürk İletişim Gazetesi
25 Temmuz 2016 Pazartesi
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  15,3°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  11,2°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  23,9°C
17 Mayıs 11:03
Yorum Yok
580
Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 10-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümü mensubu öğretim üyelerini ağırladı.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bilimsel ve Akademik Çözüm Yolları Arama Toplantısı’na ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümlerinin akademisyenleri katıldı. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen başkanlığında, 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda alanın gelişim süreci, ileriye dönük projeler ve işbirliği önerileri değerlendirildi.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen, toplantının açılış konuşmasında alanın günümüzdeki önemine değindi ve bölümler arası akademik işbirliklerin gerekliliğini vurgulayarak toplantının amacına ulaşabilmesi için somut kararların alınması gerektiğini söyledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Suphi Orhan ise konuşmasında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara akademik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Naralan’ın “YBS’de Müfredat Birliği” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Türksel Bensghir “YBS’de Kimlik ve Disiplin Tartışması” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar “YBS’de Akreditasyon”, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kaynar “YBS’ye MYO’lardan Dikey Geçiş” ve Yrd. Doç. Dr. Sona Mardikyan “YBS’de Doçentlik Alan Çerçevesi” başlıklı sunumları ile alana ilişkin önemli tartışmaları gündeme getirdiler. Prof. Dr. Alptekin Erkollar ise “İşletme Enformatiğinin Durumu Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Karşılaştırma” başlıklı konuşmasında ülkeler arası karşılaştırmalı bir analiz yaptı.

Lisans düzeyinden Doçentlik düzeyine kadar alanla ilgili eğitim ve öğretim sorunlarından, ortak bir literatür oluşturma, ortak bir kavramlar dizini hazırlama, alanla ilgili ortak bir hakemli akademik dergi çıkarma ve bu toplantıları uluslararası akademik bir sempozyum düzeyine taşımaya ilişkin bir çok konuda kararların alındığı toplantının dördüncüsüne Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

AYDEMİR: “BASIN BAŞARILI BİR SINAV VERDİ”

24 Temmuz gazeteciler ve basın günü münasebetiyle bir açıklama yapan AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, basının milletin sesi olma özelliğini bir... Devamı..

OLTULULAR DEMOKRASİ NÖBETİNE DEVAM EDİYOR

15 Temmuz’dan beri her gece yüzlerce Oltulu meydanları boş bırakmıyor. Oltulu gençler 15 Temmuz’u sende yaz standı kurarak anı defterini vatandaşlara yazdırıyorlar.... Devamı..

HALK OZANI RAHİM SAĞLAM, DARBECİLERİ YAZDIĞI TÜRKÜYLE KINADI

Erzurumlu halk ozanı Rahim Sağlam, darbecileri seslendirdiği türküyle kınadı. Halk ozanı Sağlam, sosyal medya hesabından seslendirdiği türküyü paylaşarak, şu görüşlere yer verdi:... Devamı..

DEMOKRASİ NÖBETİNİN KALESİ ERZURUM KIYAMDA

Hain paralel devlet yapılanması karşısında demokrasi nöbetinin mihenk taşı olan Erzurum, hürriyet ve istiklal mücadelesinin sekizinci gününde yine meydanları hınca hınç doldurdu.... Devamı..

ERZURUM KONGRESİ’NİN 97. YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI

Erzurum Kongresi’nin 97. yıldönümü kentte düzenlenen coşkulu törenle kutlandı. Törenler ilk olarak Havuzbaşı’nda başladı. AK Parti Erzurum Milletvekilleri İbrahim Aydemir, Prof. Dr. Mustafa... Devamı..

MERT NOBRE YENİ TAKIMI B.B. ERZURUMSPOR’A İMZA ATTI

Türk futbolunun efsane ismi Mert Nobre, Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a imza attı. Kulüp binasında düzenlenen imza törenine Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,... Devamı..

ERZURUM’DA 10 AKADEMİSYEN GÖZALTINA ALINDI

Erzurum’da FETÖ/PDY mensuplarının darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında 10 akademisyen gözaltına alındı. Polis ekipleri gece saatlerinde başlattıkları operasyonda Atatürk Üniversitesi’nde görev... Devamı..

OLTU’DA NENE HATUNLARIN DEMOKRASİ NÖBETİ

FETÖ mensuplarının darbe girişiminin ardından sokağa dökülen Oltulular üç gündür demokrasi nöbetini bırakmıyor. Erzurum’un Oltu ilçesinde cadde ve sokaklara çıkan vatandaşlar, Türk... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: