Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi | Atatürk İletişim Gazetesi
24 Ağustos 2016 Çarsamba
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  32,1°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  28,9°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  25,2°C
17 Mayıs 11:03
Yorum Yok
612
Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 10-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümü mensubu öğretim üyelerini ağırladı.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bilimsel ve Akademik Çözüm Yolları Arama Toplantısı’na ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümlerinin akademisyenleri katıldı. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen başkanlığında, 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda alanın gelişim süreci, ileriye dönük projeler ve işbirliği önerileri değerlendirildi.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen, toplantının açılış konuşmasında alanın günümüzdeki önemine değindi ve bölümler arası akademik işbirliklerin gerekliliğini vurgulayarak toplantının amacına ulaşabilmesi için somut kararların alınması gerektiğini söyledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Suphi Orhan ise konuşmasında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara akademik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Naralan’ın “YBS’de Müfredat Birliği” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Türksel Bensghir “YBS’de Kimlik ve Disiplin Tartışması” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar “YBS’de Akreditasyon”, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kaynar “YBS’ye MYO’lardan Dikey Geçiş” ve Yrd. Doç. Dr. Sona Mardikyan “YBS’de Doçentlik Alan Çerçevesi” başlıklı sunumları ile alana ilişkin önemli tartışmaları gündeme getirdiler. Prof. Dr. Alptekin Erkollar ise “İşletme Enformatiğinin Durumu Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Karşılaştırma” başlıklı konuşmasında ülkeler arası karşılaştırmalı bir analiz yaptı.

Lisans düzeyinden Doçentlik düzeyine kadar alanla ilgili eğitim ve öğretim sorunlarından, ortak bir literatür oluşturma, ortak bir kavramlar dizini hazırlama, alanla ilgili ortak bir hakemli akademik dergi çıkarma ve bu toplantıları uluslararası akademik bir sempozyum düzeyine taşımaya ilişkin bir çok konuda kararların alındığı toplantının dördüncüsüne Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

BB ERZURUMSPOR KULÜBÜ, CUMHURİYET BAŞSAVCISI İNAL’I ZİYARET ETTİ

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulüp Başkanı Av. Ali Demirhan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal’ı makamında ziyaret ederek ‘Halil İnal’ yazılı... Devamı..

BAŞKAN CEVDET ORHAN, REKTÖR ÇOMAKLI’YI ZİYARET ETTİ

Aziziye Belediye Başkanı M. Cevdet Orhan, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı’yı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti. Rektör Prof.... Devamı..

KUŞ GRİBİ SALGININA KARŞI HAZIRLIK YAPILDI

Erzurum’da 10 bölge ilinin katılımı ile olası kuş gribi salgınına karşı “Kuş Gribi Gerçek Boyutlu Saha Tatbikatı ve Salgın Yönetim Eğitimi” yapıldı.... Devamı..

YENİGÜN GAZETESİ’NDEN ’DEMOKRASİ’ TEŞEKKÜRÜ

Yenigün Gazetesi, İstanbul Yenikapı’da geçtiğimiz hafta düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ni manşetten gördüğü özel sayfasını Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ile... Devamı..

REKTÖR ÇOMAKLI’DAN FETÖ İLE MÜCADELE VURGUSU

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Ömer Çomaklı, yaptığı açıklamada FETÖ ile mücadele vurgusu yaparak herkese teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın... Devamı..

DEMOKRASİ NÖBETLERİ FOTOĞRAF SERGİSİNDE

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nce düzenlenen Demokrasi Nöbetleri ve Şehitlerimiz konulu fotoğraf sergisi açıldı. 15 Temmuz’da FETÖ tarafından kalkışılan darbe girişimiyle alakalı ilk... Devamı..

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ’NİN YENİ REKTÖRÜ PROF. DR. ÇOMAKLI OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 8 Üniversiteye rektör atadı. Yeni atamalara göre Atatürk Üniversitesi’nin yeni rektörü, Prof. Dr. Ömer Çomaklı oldu. Atatürk üniversitesi... Devamı..

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE GHSİM’DEN EYOF İŞBİRLİĞİ

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Teknik Heyeti ile GHSİM heyeti bir araya gelerek tesislerde incelemelerde bulundu. Tesislerin EYOF öncesi daha güzel bir konuma kavuşturulması... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: