Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi | Atatürk İletişim Gazetesi
29 Kasım 2015 Pazar
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  9,3°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  2,4°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  10,9°C
17 Mayıs 11:03
Yorum Yok
314
Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 10-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümü mensubu öğretim üyelerini ağırladı.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bilimsel ve Akademik Çözüm Yolları Arama Toplantısı’na ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümlerinin akademisyenleri katıldı. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen başkanlığında, 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda alanın gelişim süreci, ileriye dönük projeler ve işbirliği önerileri değerlendirildi.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen, toplantının açılış konuşmasında alanın günümüzdeki önemine değindi ve bölümler arası akademik işbirliklerin gerekliliğini vurgulayarak toplantının amacına ulaşabilmesi için somut kararların alınması gerektiğini söyledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Suphi Orhan ise konuşmasında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara akademik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Naralan’ın “YBS’de Müfredat Birliği” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Türksel Bensghir “YBS’de Kimlik ve Disiplin Tartışması” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar “YBS’de Akreditasyon”, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kaynar “YBS’ye MYO’lardan Dikey Geçiş” ve Yrd. Doç. Dr. Sona Mardikyan “YBS’de Doçentlik Alan Çerçevesi” başlıklı sunumları ile alana ilişkin önemli tartışmaları gündeme getirdiler. Prof. Dr. Alptekin Erkollar ise “İşletme Enformatiğinin Durumu Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Karşılaştırma” başlıklı konuşmasında ülkeler arası karşılaştırmalı bir analiz yaptı.

Lisans düzeyinden Doçentlik düzeyine kadar alanla ilgili eğitim ve öğretim sorunlarından, ortak bir literatür oluşturma, ortak bir kavramlar dizini hazırlama, alanla ilgili ortak bir hakemli akademik dergi çıkarma ve bu toplantıları uluslararası akademik bir sempozyum düzeyine taşımaya ilişkin bir çok konuda kararların alındığı toplantının dördüncüsüne Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

KÜÇÜK KALPLERDEN ULVİ DAVRANIŞ

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin İyilik Hareketi Hayır Çarşısı, toplumda farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Atatürk Üniversitesi Özel Vakıf İlköğretim Okulu Öğrencileri oyuncak ve giysilerini,... Devamı..

VALİ: OKUL KANTİNLERİ SÜREKLİ DENETİM ALTINDA OLACAK

Vali Altıparmak, öğrencilerin güvenli beslenmesi için okul kantinlerinin sürekli denetim altında olacağını söyledi. Vali Dr. Ahmet Altıparmak Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl... Devamı..

BÜYÜKŞEHİR, ÜÇ MERKEZ İLÇEYE 214 BİN TON ASFALT DÖKTÜ

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, bu sene asfalt sezonunda rekora ulaştı. Kent merkezi, kırsal ve diğer bölgelerde asfalt seferberliği başlatan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Başkan... Devamı..

TARİHİ CEPHANELİK RESTORE EDİLECEK

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, İl genelinde kaybolmaya yüz tutan tarihi ve kültürel değerleri gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor.  Erzurum Büyükşehir Belediyesi İmar ve... Devamı..

‘ANTİBİYOTİKLERİ DOĞRU KULLANALIM, ELDEKİLERİ KORUYALIM’

Dünya Antibiyotik Farkındalık Haftası dolayısıyla EKMUD tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, “Ülkemiz de dahil olmak üzere bir çok ülkede antibiyotik kullanımının... Devamı..

KÖY SOKAKLARI KİLİT TAŞ İLE NAKIŞ NAKIŞ İŞLENDİ

Yaptığı hizmetleriyle örnek bir belediyecilik sergileyen Palandöken Belediyesi, köylerin mahalle statüsüne geçmesiyle birlikte bünyesinde yer alan 23 köy mahallenin 18’inin sokaklarını ve... Devamı..

SU ÜSTÜ VE SU ALTI ARAMA KURTARMA BİRİMİ KURULDU

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde Su Üstü ve Su Altı Arama Kurtarma (SAK) Birimi kurdu. Erzurum Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Daire... Devamı..

‘ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİMİZ BİZLERE BIRAKILAN EN KUTSAL EMANETLER’

Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Erzurum Şube Başkanı Gazi Recep Akgül, Başkan Yardımcısı Gazi... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: