Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi | Atatürk İletişim Gazetesi
26 Mayıs 2016 Perşembe
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  17,8°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  15,9°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  19,2°C
17 Mayıs 11:03
Yorum Yok
516
Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 10-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümü mensubu öğretim üyelerini ağırladı.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bilimsel ve Akademik Çözüm Yolları Arama Toplantısı’na ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümlerinin akademisyenleri katıldı. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen başkanlığında, 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda alanın gelişim süreci, ileriye dönük projeler ve işbirliği önerileri değerlendirildi.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen, toplantının açılış konuşmasında alanın günümüzdeki önemine değindi ve bölümler arası akademik işbirliklerin gerekliliğini vurgulayarak toplantının amacına ulaşabilmesi için somut kararların alınması gerektiğini söyledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Suphi Orhan ise konuşmasında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara akademik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Naralan’ın “YBS’de Müfredat Birliği” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Türksel Bensghir “YBS’de Kimlik ve Disiplin Tartışması” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar “YBS’de Akreditasyon”, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kaynar “YBS’ye MYO’lardan Dikey Geçiş” ve Yrd. Doç. Dr. Sona Mardikyan “YBS’de Doçentlik Alan Çerçevesi” başlıklı sunumları ile alana ilişkin önemli tartışmaları gündeme getirdiler. Prof. Dr. Alptekin Erkollar ise “İşletme Enformatiğinin Durumu Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Karşılaştırma” başlıklı konuşmasında ülkeler arası karşılaştırmalı bir analiz yaptı.

Lisans düzeyinden Doçentlik düzeyine kadar alanla ilgili eğitim ve öğretim sorunlarından, ortak bir literatür oluşturma, ortak bir kavramlar dizini hazırlama, alanla ilgili ortak bir hakemli akademik dergi çıkarma ve bu toplantıları uluslararası akademik bir sempozyum düzeyine taşımaya ilişkin bir çok konuda kararların alındığı toplantının dördüncüsüne Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

İLETİŞİMCİLERİN ÇOŞKULU MEZUNİYETİ

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi 2015-2016 yılı mezunlarını çoşkulu bir törenle uğurladı. Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle başlayan tören mezun öğrencilerinin diploma almasıyla... Devamı..

BÜYÜKŞEHİR, YAZ MEVSİMİNDE 40 BİN AĞAÇ DİKECEK

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, yaz mevsiminde 40 bin ağacı toprakla buluşturacak. “Yeşil bir Erzurum” sloganıyla şehrin flora ve çevre hayatını renklendiren Büyükşehir Belediyesi... Devamı..

KARİYER GÜNLERİ VE İSTİHDAM FUARI AÇILDI

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve diğer paydaşların ortaklaşa düzenlediği 5. Kariyer Günleri ve İstihdam Fuarı açıldı. Fuarın açılışına Vali Yardımcısı Hatice Bayar Özdemir,... Devamı..

ERZURUM’DAN TÜRKMENLERE VE MÜLTECİLERE YARDIM TIRI

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan “Şimdi Yaraları Sarma Zamanı” adlı yardım kampanyası kapsamında il genelinde toplanan gıda ve temizlik malzemesinden oluşan 9... Devamı..

BAŞKAN SEKMEN YENİDEN DABB BAŞKANLIĞI’NA SEÇİLDİ

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, yeniden Doğu Anadolu Belediyeler Birliği (DABB) Başkanlığı’na seçildi. Doğu Anadolu Belediyeler Birliği Olağan Toplantısı Erzurum Büyükşehir... Devamı..

DOĞAN, KUTLU FETİHİ ANLATTI

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mevlüt Doğan, İstanbul’un fethinin 563’ncü yıldönümü ve Kutlu Doğum dolayısıyla düzenlenen programa katıldı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin İbrahim... Devamı..

DEĞERLER ÖDÜLLENDİRİLİYOR

Değerler Kısa Film Yarışması finalistleri belli oldu. İnsani Değerler Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen kısa film yarışması ödülleri 12 Mayıs... Devamı..

KİREMİTCİ: “BÜTÜN ENGELLERİ SEVGİYLE AŞACAĞIZ”

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, Engelliler Haftası nedeniyle kentte bulunan engelliler ve aileleriyle bir araya geldi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: