24 Şubat 2017 Cuma
17 Mayıs 11:03
Yorum Yok
866
Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 10-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümü mensubu öğretim üyelerini ağırladı.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bilimsel ve Akademik Çözüm Yolları Arama Toplantısı’na ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümlerinin akademisyenleri katıldı. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen başkanlığında, 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda alanın gelişim süreci, ileriye dönük projeler ve işbirliği önerileri değerlendirildi.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen, toplantının açılış konuşmasında alanın günümüzdeki önemine değindi ve bölümler arası akademik işbirliklerin gerekliliğini vurgulayarak toplantının amacına ulaşabilmesi için somut kararların alınması gerektiğini söyledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Suphi Orhan ise konuşmasında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara akademik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Naralan’ın “YBS’de Müfredat Birliği” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Türksel Bensghir “YBS’de Kimlik ve Disiplin Tartışması” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar “YBS’de Akreditasyon”, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kaynar “YBS’ye MYO’lardan Dikey Geçiş” ve Yrd. Doç. Dr. Sona Mardikyan “YBS’de Doçentlik Alan Çerçevesi” başlıklı sunumları ile alana ilişkin önemli tartışmaları gündeme getirdiler. Prof. Dr. Alptekin Erkollar ise “İşletme Enformatiğinin Durumu Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Karşılaştırma” başlıklı konuşmasında ülkeler arası karşılaştırmalı bir analiz yaptı.

Lisans düzeyinden Doçentlik düzeyine kadar alanla ilgili eğitim ve öğretim sorunlarından, ortak bir literatür oluşturma, ortak bir kavramlar dizini hazırlama, alanla ilgili ortak bir hakemli akademik dergi çıkarma ve bu toplantıları uluslararası akademik bir sempozyum düzeyine taşımaya ilişkin bir çok konuda kararların alındığı toplantının dördüncüsüne Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

BAKAN SOYLU’DAN VALİ AZİZOĞLU’NA ZİYARET

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 8 ili kapsayan Halk Oylaması Güvenliği Toplantısı için geldiği Erzurum’da Vali Seyfettin Azizoğlu’nu ziyaret etti. Bakan Soylu beraberinde... Devamı..

NİKAH SARAYI PROJESİ TAMAMLANDI

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar’ın prestij projeleri arasında yer alan Palandöken Nikah Sarayı Projesi tamamlandı, ihale aşamasına gelindi. Vatandaşların istek ve beklentileri... Devamı..

BUZ SÜTUNUNDAN ÇEŞME YAPTI

Oltu’da müstakil evinin bahçesindeki su şebekesi patlayan vatandaş, oluşan buz sütununa çeşme yaptı. Aslan Paya Mahallesi’nde buz sütununu işleyerek bir hafta önce... Devamı..

KUDAKA’DAN ÇİFTÇİLERE SERTİFİKA

”Sizin Kaydınız Bizim Kaygımız” isimli AB projesi kapsamında KUDAKA tarafından Erzurum, Erzincan ve Bayburt ve ilçelerde düzenlenen mesleki eğitimler devam ediyor. KUDAKA,... Devamı..

ŞAP AŞILAMA SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Erzurum’dan şap aşılama seferberliğini başlatarak, ‘2Toprağınız sağlıklı değilse insan sağlığı da tehlikededir. Şap aşısını artık... Devamı..

ŞAMPİYON JUDOCU ALTINLA ÖDÜLLENDİRİLDİ

Eskişehir’de yapılan Görme Engelliler Judo Türkiye Şampiyonası’nda 57 kiloda Türkiye Şampiyonu olan Erzurum Gençliksporlu Zeynep Çelik’i tebrik eden Gençlik Hizmetleri ve Spor... Devamı..

ÇAT BELEDİYESİNİN YABAN HAYATINA DESTEĞİ SÜRÜYOR

Erzurum’un Çat ilçesinde yaban hayata destek seferberliği başlatıldı. Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’ın talimatıyla harekete geçen belediye ekipleri, ilçedeki dağı-taşı adeta... Devamı..

YILLAR SONRA BULUŞTULAR

Atatürk Erkek Yetiştirme Yurdunda büyümüş ve çeşitli illerden Erzurum’a gelen gençler yıllar sonra aynı yurtta bir araya geldi. 1979 ile 2000 yılları... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: