Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi | Atatürk İletişim Gazetesi
07 Temmuz 2015 Salı
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  28,1°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  25,8°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  30,2°C
17 Mayıs 11:03
Yorum Yok
194
Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 10-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümü mensubu öğretim üyelerini ağırladı.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bilimsel ve Akademik Çözüm Yolları Arama Toplantısı’na ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümlerinin akademisyenleri katıldı. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen başkanlığında, 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda alanın gelişim süreci, ileriye dönük projeler ve işbirliği önerileri değerlendirildi.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen, toplantının açılış konuşmasında alanın günümüzdeki önemine değindi ve bölümler arası akademik işbirliklerin gerekliliğini vurgulayarak toplantının amacına ulaşabilmesi için somut kararların alınması gerektiğini söyledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Suphi Orhan ise konuşmasında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara akademik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Naralan’ın “YBS’de Müfredat Birliği” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Türksel Bensghir “YBS’de Kimlik ve Disiplin Tartışması” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar “YBS’de Akreditasyon”, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kaynar “YBS’ye MYO’lardan Dikey Geçiş” ve Yrd. Doç. Dr. Sona Mardikyan “YBS’de Doçentlik Alan Çerçevesi” başlıklı sunumları ile alana ilişkin önemli tartışmaları gündeme getirdiler. Prof. Dr. Alptekin Erkollar ise “İşletme Enformatiğinin Durumu Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Karşılaştırma” başlıklı konuşmasında ülkeler arası karşılaştırmalı bir analiz yaptı.

Lisans düzeyinden Doçentlik düzeyine kadar alanla ilgili eğitim ve öğretim sorunlarından, ortak bir literatür oluşturma, ortak bir kavramlar dizini hazırlama, alanla ilgili ortak bir hakemli akademik dergi çıkarma ve bu toplantıları uluslararası akademik bir sempozyum düzeyine taşımaya ilişkin bir çok konuda kararların alındığı toplantının dördüncüsüne Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

GAZETECİLER ATATÜRK ÜNİVERSİTESİNDE İFTAR YAPTI

Erzurum’da görev yapan gazeteciler Atatürk Üniversitesi Rektörlüğünün düzenlediği iftar programında bir araya geldi. Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Rektör yardımcıları... Devamı..

ETSO’DAN MUHTAÇ AİLELERE YARDIM

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim kurulu ve meclis üyelerinin de destekleriyle Erzurum’daki Bin Altı Yüz... Devamı..

ERZURUM RAMAZANDA YABANCI ÖĞRENCİLERE SAHİP ÇIKTI

Ramazan mutluluğunu paylaşmak isteyen hayırseverler, Erzurum’da okuyan uluslararası öğrencilerle iftar yemeğinde buluştu. Her iftarda farklı birilerine misafir olan uluslararası öğrenciler en son... Devamı..

ATLAMA KULELERİNDE İŞ KAZASI: 2 İŞÇİ YARALI

Erzurum’da inşaatı devam eden atlama kulelerinin inşaatında gece meydana gelen iş kazasında iki işçi yaralandı. Erzurum’da 2011 yılı Üniversite Kış Oyunları için... Devamı..

İZİNSİZ YABAN KEÇİSİ VURAN AVCIYA 12 BİN TL TAZMİNAT CEZASI

Erzurum’un İspir ilçesinde geçtiğimiz yıl izinsiz yaban keçisini vuran avcı, 4 bin 915 sayılı Kara Avcılığı Kanununa muhalefet etmek suçundan 12 bin... Devamı..

ERZURUM’DA “GERGEDAN BÖCEĞİ” BULUNDU

Erzurum’da bir kahvehanede dünya genelinde nadir olarak görülen gergedan böceği bulundu. Erzurum’da Hasan Köseoğlu adlı işletmeci, işlettiği kahvehanede dünya genelinde nadir olarak... Devamı..

GENÇ BEYİNLERDEN REKTÖR KOÇAK’A ZİYARET

TÜBİTAK Kimya Olimpiyatları Türk Milli Takımı öğrencileri, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak’ı makamında ziyaret etti. TÜBİTAK Kimya Olimpiyatları Türk Milli... Devamı..

ASSİSTT ÇALIŞANLARINA MÜJDE!

Assistt Çağrı Merkezi, taşeron çalışanlarına sendika hakkı müjdesini verdi. Öz Büro İş Sendikası Genel Başkanı Metin Karagöz; Assistt çalışanlarına, yasaklanan sendikaya girme... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: