Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi | Atatürk İletişim Gazetesi
30 Ocak 2015 Cuma
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  2,4°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  -16,2°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  9°C
17 Mayıs 11:03
Yorum Yok
14
Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 10-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümü mensubu öğretim üyelerini ağırladı.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bilimsel ve Akademik Çözüm Yolları Arama Toplantısı’na ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümlerinin akademisyenleri katıldı. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen başkanlığında, 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda alanın gelişim süreci, ileriye dönük projeler ve işbirliği önerileri değerlendirildi.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen, toplantının açılış konuşmasında alanın günümüzdeki önemine değindi ve bölümler arası akademik işbirliklerin gerekliliğini vurgulayarak toplantının amacına ulaşabilmesi için somut kararların alınması gerektiğini söyledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Suphi Orhan ise konuşmasında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara akademik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Naralan’ın “YBS’de Müfredat Birliği” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Türksel Bensghir “YBS’de Kimlik ve Disiplin Tartışması” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar “YBS’de Akreditasyon”, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kaynar “YBS’ye MYO’lardan Dikey Geçiş” ve Yrd. Doç. Dr. Sona Mardikyan “YBS’de Doçentlik Alan Çerçevesi” başlıklı sunumları ile alana ilişkin önemli tartışmaları gündeme getirdiler. Prof. Dr. Alptekin Erkollar ise “İşletme Enformatiğinin Durumu Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Karşılaştırma” başlıklı konuşmasında ülkeler arası karşılaştırmalı bir analiz yaptı.

Lisans düzeyinden Doçentlik düzeyine kadar alanla ilgili eğitim ve öğretim sorunlarından, ortak bir literatür oluşturma, ortak bir kavramlar dizini hazırlama, alanla ilgili ortak bir hakemli akademik dergi çıkarma ve bu toplantıları uluslararası akademik bir sempozyum düzeyine taşımaya ilişkin bir çok konuda kararların alındığı toplantının dördüncüsüne Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

TÜRKİYE’NİN YENİ NÜFUSU AÇIKLANDI

Türkiye nüfusu 31 Aralık 2014 tarihi itibarıyla 77 milyon 695 bin 904 kişi oldu.  Erzurum’dan yine binlerce kişi göç etti. Türkiye İstatistik... Devamı..

ACI KAYBIMIZ

  Atatürk Üniversitesi  Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof.Dr. Avni Gözütok vefat etti. Üniversitemiz Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve... Devamı..

ERZURUMSPOR AYVALIKGÜCÜ DEPLASMANINDA

  Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Spor Toto 3’üncü Lig 2014-2015 sezonunun ilk karşılaşmasında, deplasmanda Ayvalıkgücü Belediyespor ile karşılaşacak. Sezonun ikinci yarısına iddialı bir... Devamı..

BAKAN KILIÇ’TAN YURTLARA ZİYARET

Spor ve gençlik bakanı Akif Çağatay Kılıç KYK Kazım Karabekir Öğrenci Yurdu’nu ziyaret etti. Ardahan 5. Olağan İl Kongresi’ne katılan Spor ve Gençlik Bakanı... Devamı..

DOĞAL İLAÇ TARÇIN

İnsanlık tarihi kadar eski bir tarihe sahip olan tarçın, yemek ve tatlıların olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Alternatif tıpta birçok kullanım alanına... Devamı..

DOĞALGAZ TASARRUFU NASIL YAPILIR

Erzurum’da kış mevsimi kara yüzünü göstermeye başlarken, uzmanlar doğalgazın tasarrufu ve daha verimli kullanımı hususunda uyarılarda bulundu. Kış mevsimi ülkemizde ve Erzurum’da... Devamı..

ESKİ SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Helikopterler, kar üstü paletli ambülans ve snowtrucklar seferber edilerek Tekman’dan Erzurum’a sevk edilen Esra Ağırkaya, başarılı bir operasyon geçirerek, böbrek nakliyle eski... Devamı..

HAZIRLIK MAÇI BERABERE BİTTİ

İkinci yarı hazırlıklarını sürdüren Erzurumspor, Antalya kampında oynadığı hazırlık maçında Yeni Diyarbakırspor 3-3 berabere kaldı. Sezonun ikinci yarısına Antalya’da kamp yaparak hazırlanan... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: