Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi | Atatürk İletişim Gazetesi
23 Ekim 2016 Pazar
17 Mayıs 11:03
Yorum Yok
673
Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 10-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümü mensubu öğretim üyelerini ağırladı.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bilimsel ve Akademik Çözüm Yolları Arama Toplantısı’na ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümlerinin akademisyenleri katıldı. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen başkanlığında, 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda alanın gelişim süreci, ileriye dönük projeler ve işbirliği önerileri değerlendirildi.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen, toplantının açılış konuşmasında alanın günümüzdeki önemine değindi ve bölümler arası akademik işbirliklerin gerekliliğini vurgulayarak toplantının amacına ulaşabilmesi için somut kararların alınması gerektiğini söyledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Suphi Orhan ise konuşmasında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara akademik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Naralan’ın “YBS’de Müfredat Birliği” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Türksel Bensghir “YBS’de Kimlik ve Disiplin Tartışması” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar “YBS’de Akreditasyon”, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kaynar “YBS’ye MYO’lardan Dikey Geçiş” ve Yrd. Doç. Dr. Sona Mardikyan “YBS’de Doçentlik Alan Çerçevesi” başlıklı sunumları ile alana ilişkin önemli tartışmaları gündeme getirdiler. Prof. Dr. Alptekin Erkollar ise “İşletme Enformatiğinin Durumu Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Karşılaştırma” başlıklı konuşmasında ülkeler arası karşılaştırmalı bir analiz yaptı.

Lisans düzeyinden Doçentlik düzeyine kadar alanla ilgili eğitim ve öğretim sorunlarından, ortak bir literatür oluşturma, ortak bir kavramlar dizini hazırlama, alanla ilgili ortak bir hakemli akademik dergi çıkarma ve bu toplantıları uluslararası akademik bir sempozyum düzeyine taşımaya ilişkin bir çok konuda kararların alındığı toplantının dördüncüsüne Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

ERZURUM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Erzurum Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Vekili Gürbüz Karakuş başkanlığında yapıldı. Erzurum Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen il koordinasyon kurulu... Devamı..

SÜRÜCÜLERDEN KIŞA HAZIRLIK

Erzurum’da hava sıcaklıklarının eksilere kadar düşmesiyle otomobil sürücüleri kışlık lastiklerini taktırmaya başladı. Lastik satıcıları, vatandaşların can ve mal güvenlikleri için kış lastiklerini daha... Devamı..

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ BUZ PATENİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yürüttüğü Şehirler ve Kültüler-Yörelerimiz Projesi kapsamında Erzurum’da üniversite eğitimine yeni başlayan kız öğrencilere yönelik ücretsiz buz pateni kursu... Devamı..

BAĞIMLILIKLARA KARŞI YEREL MEDYA’YA EĞİTİM

Yeşilay ve Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) işbirliğinde hayata geçirilen Bağımlılıklara Karşı Yerel Medya Kapasite Geliştirmesi Programı kapsamındaki “Yerel Medya Bağımlılık... Devamı..

DOĞU ANADOLU’ DA HAVA SICAKLIĞI SIFIRIN ALTINA DÜŞTÜ

Erzurum, Kars ve Ardahan’ın yüksek kesimlerine yağan kar yağışından sonra sıcaklık gece saatlerinden itibaren sıfırın altına düştü. Soğuk havaya  hazırlıksız yakalanan vatandaşlar... Devamı..

ULUSLARARASI YAZARLAR VE GAZETECİLER DERNEĞİ ERZURUM BAŞKANLIĞINA BURAK CODUR GETİRİLDİ

Kısa bir süre önce kurulan Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (UYGAD) müthiş bir yapılanma ile tüm Türkiye’nin dikkatini bir anda üzerine çekti.... Devamı..

“DİNİMİZ BİZE OKUMAYI EMREDİYOR”

Diyanet İşleri Başkanlığının Camiler Haftası dolayısıyla başlattığı Camide Buluşalım projesi kapsamında Erzurum’da Camii ve Kitap paneli düzenlendi.   Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi... Devamı..

TEKMAN’ DA 21 bin 700 PAKET KAÇAK SİGARA ELE GEÇİRİLDİ

Erzurum’un Tekman ilçesinde jandarma ekiplerince yapılan yol aramalarında 21 bin 700 paket kaçak sigara ve 48 kilo nargile tütünü ele geçirildi. Alınan... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: