Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi | Atatürk İletişim Gazetesi
27 Mayıs 2015 Çarsamba
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  17,2°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  15°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  20,9°C
17 Mayıs 11:03
Yorum Yok
142
Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 10-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümü mensubu öğretim üyelerini ağırladı.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bilimsel ve Akademik Çözüm Yolları Arama Toplantısı’na ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümlerinin akademisyenleri katıldı. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen başkanlığında, 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda alanın gelişim süreci, ileriye dönük projeler ve işbirliği önerileri değerlendirildi.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen, toplantının açılış konuşmasında alanın günümüzdeki önemine değindi ve bölümler arası akademik işbirliklerin gerekliliğini vurgulayarak toplantının amacına ulaşabilmesi için somut kararların alınması gerektiğini söyledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Suphi Orhan ise konuşmasında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara akademik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Naralan’ın “YBS’de Müfredat Birliği” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Türksel Bensghir “YBS’de Kimlik ve Disiplin Tartışması” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar “YBS’de Akreditasyon”, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kaynar “YBS’ye MYO’lardan Dikey Geçiş” ve Yrd. Doç. Dr. Sona Mardikyan “YBS’de Doçentlik Alan Çerçevesi” başlıklı sunumları ile alana ilişkin önemli tartışmaları gündeme getirdiler. Prof. Dr. Alptekin Erkollar ise “İşletme Enformatiğinin Durumu Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Karşılaştırma” başlıklı konuşmasında ülkeler arası karşılaştırmalı bir analiz yaptı.

Lisans düzeyinden Doçentlik düzeyine kadar alanla ilgili eğitim ve öğretim sorunlarından, ortak bir literatür oluşturma, ortak bir kavramlar dizini hazırlama, alanla ilgili ortak bir hakemli akademik dergi çıkarma ve bu toplantıları uluslararası akademik bir sempozyum düzeyine taşımaya ilişkin bir çok konuda kararların alındığı toplantının dördüncüsüne Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

YASAN’IN ANISINA KISA FİLM ÇEKİLDİ

Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 2. sınıf öğrencisi Cebrail Türk, geçtiğimiz Mart ayında hayatını kaybeden iletişim fakültesi öğrencisi Mukaddes Yasan anısına bir... Devamı..

ASLAN ARENA’DA KÜKREDİ

Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında yaşanan Galatasaray ve Beşiktaş derbisi Galatasaray’ın 2-0 üstünlüğü ile sonuçlandı. Ahmet ATSIZ Spor Toto Süper Lig’in... Devamı..

YILDIZKENT’TE İNTİHAR GİRİŞİMİ

Yıldızkent’te bir medikal şirketine camı kırarak giren Y.Y, çatı katında çıkardığı yangından sonra intihar girişiminde bulundu. Çatıdan inmemekte ısrar eden genç kız,... Devamı..

ATAUNİ MÜHENDİSLİK’TEN “BEBEK KÜVÖSÜ”

Atatürk Üniversitesi’nde ikincisi düzenlenen Öğrenci Proje Şenliği’nde Bebek Küvösü Tasarımı Projesi birinci oldu. Şenlikte Mühendislik Fakültesi Dekanı Yaşar Totik, “Ülkemizin teknolojik gücün... Devamı..

MİNİKLERİN AİLELERİYLE YAPTIĞI MAKETLER SERGİLENDİ

Zübeyde Hanım Anaokulu tarafından yapılan, “Türkiye´deki Tarihi Ve Kültürel Yerleri” isimli sergi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sami Kır, Palandöken İlçe Milli... Devamı..

BAHAR ŞENLİKLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Atatürk Üniversitesi tarafından organize edilen 2015 Bahar şenlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Erzurum, etkinlik kapsamında birbirinden ünlü sanatçıya ev sahipliği yapıyor. Muhabir... Devamı..

BİLGİNER’İN, ‘TOPLUMSAL BELLEK VE MEDYA’ KİTABI ÇIKTI

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Arş. Gör. Şeyma Bilginer’in kitabı ‘Toplumsal Bellek ve Medya’ okuyucuyla buluştu. Bilginer, kitabında, medyanın neden olduğu dönüşümleri unutturma... Devamı..

ALTIPARMAK: “VAKIF GELENEĞİNİN YAŞATILMASI GEREK”

Erzurum Valisi Dr. Altıparmak, Vakıflar Haftası ile ilgili, “Vakıflar sahip olduğumuz kültürel değerlerin korunmasında önemli bir yere sahiptir.” dedi. Erzurum Valisi Dr.... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: