Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi | Atatürk İletişim Gazetesi
30 Haziran 2016 Perşembe
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  17°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  12,8°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  22,8°C
17 Mayıs 11:03
Yorum Yok
552
Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 10-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümü mensubu öğretim üyelerini ağırladı.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bilimsel ve Akademik Çözüm Yolları Arama Toplantısı’na ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümlerinin akademisyenleri katıldı. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen başkanlığında, 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda alanın gelişim süreci, ileriye dönük projeler ve işbirliği önerileri değerlendirildi.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen, toplantının açılış konuşmasında alanın günümüzdeki önemine değindi ve bölümler arası akademik işbirliklerin gerekliliğini vurgulayarak toplantının amacına ulaşabilmesi için somut kararların alınması gerektiğini söyledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Suphi Orhan ise konuşmasında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara akademik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Naralan’ın “YBS’de Müfredat Birliği” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Türksel Bensghir “YBS’de Kimlik ve Disiplin Tartışması” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar “YBS’de Akreditasyon”, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kaynar “YBS’ye MYO’lardan Dikey Geçiş” ve Yrd. Doç. Dr. Sona Mardikyan “YBS’de Doçentlik Alan Çerçevesi” başlıklı sunumları ile alana ilişkin önemli tartışmaları gündeme getirdiler. Prof. Dr. Alptekin Erkollar ise “İşletme Enformatiğinin Durumu Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Karşılaştırma” başlıklı konuşmasında ülkeler arası karşılaştırmalı bir analiz yaptı.

Lisans düzeyinden Doçentlik düzeyine kadar alanla ilgili eğitim ve öğretim sorunlarından, ortak bir literatür oluşturma, ortak bir kavramlar dizini hazırlama, alanla ilgili ortak bir hakemli akademik dergi çıkarma ve bu toplantıları uluslararası akademik bir sempozyum düzeyine taşımaya ilişkin bir çok konuda kararların alındığı toplantının dördüncüsüne Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

DAGC YÖNETİMİ GÖREV BÖLÜMÜ YAPTI

Geçtiğimiz hafta olağan genel kurul toplantısını gerçekleştiren Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetimi görev bölümü yaptı. Yeni dönemde yapılacak çalışmaların ele alındığı... Devamı..

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ’NDEN ERZURUM PROTOKOLÜNE İFTAR YEMEĞİ

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Erzurum protokolüne iftar yemeği verildi. Atatürk Üniversitesi Ata Hotel’de düzenlenen iftar yemeğinde Erzurum protokolü ve şehrin üst düzey... Devamı..

ERZURUMLU HUKUKCULAR PALANDÖKEN’DE BULUŞTU

Erzurum Barosu geleneksel hale getirdiği iftar yemeğini bu yıl da Palandöken’de düzenledi. Baro Başkanı Talat Göğebakan son günlerde artan şehit haberleri ile... Devamı..

GÜNEY ÜMMETİN GELECEK UFKUNU ANLATTI

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin, Yakutiye Medresesi’nde teravih namazı sonrası düzenlediği “Ramazan İkliminde Müzakereler” adlı kültür-sanat programına konuşmacı olarak Akıncılar eski Genel Başkanı ve... Devamı..

LİSELİLERDEN ÖRNEK PROJE

Erzurum’da özel bir lisede eğitim gören öğrenciler, başlattıkları proje kapsamında, köy okullarını ziyaret ederek boyasını yapıyor, çocuklara giyim ve kırtasiye yardımında bulunuyor.... Devamı..

ÖĞRENCİLERDEN DUYGULANDIRAN ZİYARET

İhsan Doğramacı Vakfı Özel Bilkent Erzurum Laboratuvar Lisesi 11. ve 12. sınıf öğrencileri “Kan Kardeşiyiz Projesi” kapsamında hastanede tedavi gören lösemili çocukları... Devamı..

KISA FİLM YARIŞMASINDA TÜRKİYE İKİNCİSİ ERZURUM’DAN

Türkiye geneli düzenlenen Kısa Film Yarışmasında, Erzurumlu öğrenci Türkiye ikincisi oldu. Yarışmada Türkiye ikincisi olan öğrenciye Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce tablet... Devamı..

ASDEP PROJESİ ERZURUM’DA BAŞLIYOR

Aile Sosyal Politikalar Bakanlığının hayata geçirdiği Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) Erzurum’da başlıyor. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne proje kapsamında alınan... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: