25 Mayıs 2017 Perşembe
17 Mayıs 11:03
Yorum Yok
920
Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 10-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümü mensubu öğretim üyelerini ağırladı.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bilimsel ve Akademik Çözüm Yolları Arama Toplantısı’na ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği Bakırköy escort bölümlerinin akademisyenleri katıldı. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen başkanlığında, 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda alanın gelişim süreci, ileriye dönük projeler ve işbirliği önerileri değerlendirildi.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen, toplantının açılış konuşmasında alanın günümüzdeki önemine değindi ve bölümler arası akademik işbirliklerin gerekliliğini vurgulayarak toplantının amacına ulaşabilmesi için somut kararların alınması gerektiğini söyledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Suphi Orhan ise konuşmasında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara akademik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Naralan’ın “YBS’de Müfredat Birliği” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Türksel Bensghir “YBS’de Kimlik ve Disiplin Tartışması” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar “YBS’de Akreditasyon”, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kaynar “YBS’ye MYO’lardan Dikey Geçiş” ve Yrd. Doç. Dr. Sona Mardikyan “YBS’de Doçentlik Alan Çerçevesi” başlıklı sunumları ile alana ilişkin önemli tartışmaları gündeme getirdiler. Prof. Dr. Alptekin Erkollar ise “İşletme Enformatiğinin Durumu Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Karşılaştırma” başlıklı konuşmasında ülkeler arası karşılaştırmalı bir analiz yaptı.

Lisans düzeyinden Doçentlik düzeyine kadar alanla ilgili eğitim ve öğretim sorunlarından, ortak bir literatür oluşturma, ortak bir kavramlar dizini hazırlama, alanla ilgili ortak bir hakemli akademik dergi çıkarma ve bu toplantıları uluslararası akademik bir sempozyum düzeyine taşımaya ilişkin bir çok konuda kararların alındığı toplantının dördüncüsüne Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

ERKEK KAHVEHANESİNE BAYAN İŞLETMECİ

Erzurum’da sadece erkeklerin gittiği bir kahvehanede çay dağıtıp, boş bardakları toplayan Ayşenur Özkaçar Tiryaki, kahvehaneciliğin “erkek işidir” algısını yıktı. Erzurum’un Yenişehir Mahallesi’nde... Devamı..

ERZURUM’DA TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLERDEN EL İŞİ SERGİSİ

Erzurum H ve E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndaki tutuklu ve hükümlülerin atölyelerde yaptıkları eserler, açılan sergide beğeniye sunuldu. Necip... Devamı..

YÖNETMEN ADAYLARINDAN SOKAK ÇOCUKLARINA ÖZEL KAMU SPOTU

İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri 24-30 Mayıs Sokak Çocuklarına Şefkat Haftası’na özel kamu spotu hazırladı.  Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi... Devamı..

“BİZİM ENGELİMİZ BİLİNÇSİZ SÜRÜCÜLER”

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin “Bizim Engelimiz Trafikteki Bilinçsiz Sürücüler” sloganıyla başlattıkları sosyal sorumluluk projesi, Yakutiye Kent Meydanında hayata geçti. Atatürk Üniversitesi... Devamı..

ERZURUM VALİSİ AZİZOĞLU, GENÇ İLETİŞİMCİLERLE BULUŞTU

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, İletişim Fakültesi öğrencileri ile buluştu. Halk günleri uygulamasıyla sık sık gündeme gelen Azizoğlu, genç iletişimcilerin sorularını cevapladı.  Erzurum Valisi Seyfettin... Devamı..

KAN DAVASI MAĞDURU, VALİ AZİZOĞLU’NDAN YARDIM İSTEDİ

Erzurum Valiliği tarafından düzenlenen halk günü toplantısında Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu Erzurumlu vatandaşların sorunlarını dinledi. Toplantıda konuşan 82 yaşındaki A. A.,  dahil... Devamı..

DEVLET TİYATROSUNA YOĞUN İLGİ

Erzurum’un kültür sanat hayatının en önemli sacayağı olan Devlet Tiyatrosu bu yıl da izleyici rekoru kırdı. 2016-2017 sezonunda sahnelenen 8 oyunu 50... Devamı..

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE VEFA

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen ’15 Temmuz Şehitlerine Vefa 249 Şehidimize Fidan Dikimi’ adlı etkinliği Üniversite Kampüsünde gerçekleşti. Erzurum Atatürk Üniversitesi... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: