Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi | Atatürk İletişim Gazetesi
11 Aralık 2016 Pazar
17 Mayıs 11:03
Yorum Yok
772
Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 10-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümü mensubu öğretim üyelerini ağırladı.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bilimsel ve Akademik Çözüm Yolları Arama Toplantısı’na ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümlerinin akademisyenleri katıldı. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen başkanlığında, 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda alanın gelişim süreci, ileriye dönük projeler ve işbirliği önerileri değerlendirildi.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen, toplantının açılış konuşmasında alanın günümüzdeki önemine değindi ve bölümler arası akademik işbirliklerin gerekliliğini vurgulayarak toplantının amacına ulaşabilmesi için somut kararların alınması gerektiğini söyledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Suphi Orhan ise konuşmasında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara akademik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Naralan’ın “YBS’de Müfredat Birliği” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Türksel Bensghir “YBS’de Kimlik ve Disiplin Tartışması” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar “YBS’de Akreditasyon”, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kaynar “YBS’ye MYO’lardan Dikey Geçiş” ve Yrd. Doç. Dr. Sona Mardikyan “YBS’de Doçentlik Alan Çerçevesi” başlıklı sunumları ile alana ilişkin önemli tartışmaları gündeme getirdiler. Prof. Dr. Alptekin Erkollar ise “İşletme Enformatiğinin Durumu Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Karşılaştırma” başlıklı konuşmasında ülkeler arası karşılaştırmalı bir analiz yaptı.

Lisans düzeyinden Doçentlik düzeyine kadar alanla ilgili eğitim ve öğretim sorunlarından, ortak bir literatür oluşturma, ortak bir kavramlar dizini hazırlama, alanla ilgili ortak bir hakemli akademik dergi çıkarma ve bu toplantıları uluslararası akademik bir sempozyum düzeyine taşımaya ilişkin bir çok konuda kararların alındığı toplantının dördüncüsüne Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

ERZURUM’DA DEPREM MEYDANA GELDİ!

Erzurum’da gece yarısı meydana gelen deprem paniğe yol açtı. Merkez üssü Dereboğaz Palandöken olan deprem 2.8 şiddetinde gerçekleşti. Deprem çevre ilçelerde de... Devamı..

ERTAB, TURİZM SEKTÖRÜNDE YER ALAN PERSONELLERE EĞİTİM VERDİ

Erzurum Turizm Altyapı Hizmet Birliği Başkanlığı (ERTAB) turizm sektöründe görev alan personele İngilizce ve kişisel gelişim eğitimi verdi. ERTAB, turizm sektörüne yönelik... Devamı..

OPERASYON’UN BİR DERDİ VAR

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından hazırlanan “Operasyon” adlı oyun seyirciyle buluştu. Muzaffer İzgü’nün “Sınır” adlı oyunundan uyarlanan “Operasyon” izleyenlerde büyük ilgi... Devamı..

“HALKLA İLİŞKİLERİN GELİŞİMİ” İSİMLİ KONFERANS DÜZENLENDİ

Atatürk Üniversitesi, İletişim Fakültesi Akıl ve Fikir Kulübü tarafından “Türkiye’de Halkla İlişkilerin Gelişimi” isimli konferans düzenlendi. Etkinliğe Oyuncu, Ayşe Tolga, Türkiye Halkla... Devamı..

ERZURUM’DA SOĞUK HAVA SU SAYAÇLARINI PATLATTI

Erzurum’da yaşanan şiddetli soğuklar nedeniyle çok sayıda su sayacı patladı. Sıfırın altında 25 derece soğuğu gören Erzurum’da su sayaçları patladı. Son 1... Devamı..

ERZURUM GENÇLİK MECLİSİ’NDEN “ORTADOĞU’NUN SOKAKLARI” PANELİ

Erzurum Gençlik Meclisi’nin düzenlediği “Ortadoğu’nun Sokakları” “Zenga Zenga” (Sokak Sokak) adlı panelde üniversite gençliğine Ortadoğu anlatıldı.   TRT Savaş Muhabiri Mehmet Akif... Devamı..

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ, ERZURUM TANITIM GÜNLERİ’NDE YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Geleneksel olarak düzenlenen Erzurum Tanıtım Günleri, bu yıl 8-11 Aralık 2016 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşiyor. Erzurum’u Başkent’te yaşatmak amacıyla... Devamı..

KULELER, EYOF 2017’YE HAZIR

11-18 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF) için kullanılacak Atlama kulelerindeki pist çalışmaları sona erdi.   2011 yılında... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: