Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi | Atatürk İletişim Gazetesi
04 Mart 2015 Çarsamba
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  5,5°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  -4,3°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  7,4°C
17 Mayıs 11:03
Yorum Yok
56
Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 10-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümü mensubu öğretim üyelerini ağırladı.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bilimsel ve Akademik Çözüm Yolları Arama Toplantısı’na ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümlerinin akademisyenleri katıldı. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen başkanlığında, 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda alanın gelişim süreci, ileriye dönük projeler ve işbirliği önerileri değerlendirildi.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen, toplantının açılış konuşmasında alanın günümüzdeki önemine değindi ve bölümler arası akademik işbirliklerin gerekliliğini vurgulayarak toplantının amacına ulaşabilmesi için somut kararların alınması gerektiğini söyledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Suphi Orhan ise konuşmasında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara akademik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Naralan’ın “YBS’de Müfredat Birliği” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Türksel Bensghir “YBS’de Kimlik ve Disiplin Tartışması” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar “YBS’de Akreditasyon”, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kaynar “YBS’ye MYO’lardan Dikey Geçiş” ve Yrd. Doç. Dr. Sona Mardikyan “YBS’de Doçentlik Alan Çerçevesi” başlıklı sunumları ile alana ilişkin önemli tartışmaları gündeme getirdiler. Prof. Dr. Alptekin Erkollar ise “İşletme Enformatiğinin Durumu Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Karşılaştırma” başlıklı konuşmasında ülkeler arası karşılaştırmalı bir analiz yaptı.

Lisans düzeyinden Doçentlik düzeyine kadar alanla ilgili eğitim ve öğretim sorunlarından, ortak bir literatür oluşturma, ortak bir kavramlar dizini hazırlama, alanla ilgili ortak bir hakemli akademik dergi çıkarma ve bu toplantıları uluslararası akademik bir sempozyum düzeyine taşımaya ilişkin bir çok konuda kararların alındığı toplantının dördüncüsüne Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

“GELECEĞİNİ UYUŞTURMA”

Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleri ve Genç MEMUR-SEN’in organizatörlüğünce Geleceğini Uyuşturma adlı seminer düzenlendi.  Kültür Merkezi Mavi Salonda yapılan seminerde konuların uzmanları... Devamı..

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİNDE BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ

Atatürk Üniversitesinde, Öğrenci Konseyi Başkanlığı tarafından Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü düzenlendi. Son zamanlarda Üniversitelerde yaşanan şiddet olaylarına dikkat çekmek için düzenlenen yürüyüşe... Devamı..

DADAŞ BAR EKİBİNE ALTIN HEDİYE

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Türkiye Halkoyunları Federasyonu Kulüpler İl Yarışması’nda Palandöken Belediye Spor Kulübünün Dadaş Bar ekibinin il şampiyonu olan Yıldızlar... Devamı..

ŞUBAT AYINDA İHRACAT GEÇEN YILA GÖRE YÜZDE 13 DÜŞTÜ

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Şubat ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Büyükekşi, “Şubat ayında ihracat geçen yılın aynı ayına göre yüzde... Devamı..

ERZURUM’UN ASIRLIK SOFRA KÜLTÜRÜ: LAVAŞ

Türk mutfağının geleneksel ekmeği olan lavaş, UNESCO tarafından dünya somut olmayan kültürel miras listesine alınmıştı, ancak Türkiye’nin değil Ermenistan’ın kültürel mirası olarak. ... Devamı..

GENÇLİK MANEVİ MİMARLARININ İZİNDE

Erzurum Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezlerinin düzenlediği “İbrahim Hakkı Hz. Anma Etkinliği” kapsamında gençlik manevi değerlerini daha yakından tanıma... Devamı..

KALDIRIMDA YÜRÜRKEN CANINDAN OLUYORDU!

           Sabah saatlerinde Erzurum’da meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı. Erzurum’da trafiğin yoğun olduğu saatlerde Bölge Eğitim Hastanesi... Devamı..

“SAVUNAN ADAM” ERZURUM’DA ANILDI

Anadolu Gençlik Derneği Erzurum Şubesi tarafından Savunan Adam Necmettin Erbakan için anma töreni gerçekleştirildi. Törene Tarihçi-Yazar Ekrem Şama da katıldı. Anadolu Gençlik... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: