29 Mart 2017 Çarsamba
17 Mayıs 11:03
Yorum Yok
884
Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 10-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümü mensubu öğretim üyelerini ağırladı.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bilimsel ve Akademik Çözüm Yolları Arama Toplantısı’na ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümlerinin akademisyenleri katıldı. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen başkanlığında, 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda alanın gelişim süreci, ileriye dönük projeler ve işbirliği önerileri değerlendirildi.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen, toplantının açılış konuşmasında alanın günümüzdeki önemine değindi ve bölümler arası akademik işbirliklerin gerekliliğini vurgulayarak toplantının amacına ulaşabilmesi için somut kararların alınması gerektiğini söyledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Suphi Orhan ise konuşmasında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara akademik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Naralan’ın “YBS’de Müfredat Birliği” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Türksel Bensghir “YBS’de Kimlik ve Disiplin Tartışması” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar “YBS’de Akreditasyon”, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kaynar “YBS’ye MYO’lardan Dikey Geçiş” ve Yrd. Doç. Dr. Sona Mardikyan “YBS’de Doçentlik Alan Çerçevesi” başlıklı sunumları ile alana ilişkin önemli tartışmaları gündeme getirdiler. Prof. Dr. Alptekin Erkollar ise “İşletme Enformatiğinin Durumu Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Karşılaştırma” başlıklı konuşmasında ülkeler arası karşılaştırmalı bir analiz yaptı.

Lisans düzeyinden Doçentlik düzeyine kadar alanla ilgili eğitim ve öğretim sorunlarından, ortak bir literatür oluşturma, ortak bir kavramlar dizini hazırlama, alanla ilgili ortak bir hakemli akademik dergi çıkarma ve bu toplantıları uluslararası akademik bir sempozyum düzeyine taşımaya ilişkin bir çok konuda kararların alındığı toplantının dördüncüsüne Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

13. KAR FİLM FESTİVALİ 2’İNCİ GÜNÜNDE DOLU DOLU DEVAM EDİYOR

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen “13. Uluslararası Kar Film Festivali” tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin 2’inci gününde birbirinden renkli konuklar öğrencilerle... Devamı..

“DARBE NEDİR O GÜNE KADAR BİLMİYORDUM”

13.Uluslararası Kar Film Festivali kapsamında Erzurum’a gelen ATV-A Haber Muhabiri Mahmut Keşan öğrencilerle bir araya geldi. “15 Temmuz  Sürecinde Muhabir Olmak” başlığı... Devamı..

“SANSÜRCÜLER DAHA ZEKİ”

13.Uluslararası Kar Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler İsmail Güneş’in “Türk Sinemasında Darbe” konulu söyleşisi ile devam etti. Birçok filmde senaristlik ve yönetmenlik... Devamı..

13. ULUSLARARASI KAR FİLM FESTİVALİ BAŞLADI

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin düzenlemiş olduğu “13. Uluslararası Kar Film Festivali” başladı.  Program açılış konuşmalarının ardından Rıdvan Adede konseri ile devam etti.... Devamı..

METEOROLOJİDEN KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı ve Ardahan çevresinde kuvvetli rüzgâr ile fırtına uyarısında bulunuldu. Erzurum,  Erzincan,  Kars,  Ağrı ve  Ardahan çevresinde kuvvetli rüzgar... Devamı..

ÇOK NAZLI ÇIKTI!

Mart ayı İletişim Günleri kapsamında, düzenlenecek olan 13. Uluslararası Kar Film Festivali’nin ilk konuğu Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik olacaktı... Devamı..

3. DOĞU ANADOLU ORGAN NAKLİ GÜNLERİ AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Atatürk Üniversitesi Organ Nakli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Türkiye Organ Nakli Kuruluşları Koordinasyon Derneği tarafından düzenlenen, 3. Doğu Anadolu Organ... Devamı..

OLTU’DA KURTULUŞ PROVASI

Oltu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümünü kutlama programı provası Oltu kale meydanında yapıldı. Oltu İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinin... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: