Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi | Atatürk İletişim Gazetesi
04 Eylül 2015 Cuma
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  20,6°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  13,8°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  23,9°C
17 Mayıs 11:03
Yorum Yok
236
Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 10-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümü mensubu öğretim üyelerini ağırladı.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bilimsel ve Akademik Çözüm Yolları Arama Toplantısı’na ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümlerinin akademisyenleri katıldı. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen başkanlığında, 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda alanın gelişim süreci, ileriye dönük projeler ve işbirliği önerileri değerlendirildi.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen, toplantının açılış konuşmasında alanın günümüzdeki önemine değindi ve bölümler arası akademik işbirliklerin gerekliliğini vurgulayarak toplantının amacına ulaşabilmesi için somut kararların alınması gerektiğini söyledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Suphi Orhan ise konuşmasında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara akademik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Naralan’ın “YBS’de Müfredat Birliği” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Türksel Bensghir “YBS’de Kimlik ve Disiplin Tartışması” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar “YBS’de Akreditasyon”, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kaynar “YBS’ye MYO’lardan Dikey Geçiş” ve Yrd. Doç. Dr. Sona Mardikyan “YBS’de Doçentlik Alan Çerçevesi” başlıklı sunumları ile alana ilişkin önemli tartışmaları gündeme getirdiler. Prof. Dr. Alptekin Erkollar ise “İşletme Enformatiğinin Durumu Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Karşılaştırma” başlıklı konuşmasında ülkeler arası karşılaştırmalı bir analiz yaptı.

Lisans düzeyinden Doçentlik düzeyine kadar alanla ilgili eğitim ve öğretim sorunlarından, ortak bir literatür oluşturma, ortak bir kavramlar dizini hazırlama, alanla ilgili ortak bir hakemli akademik dergi çıkarma ve bu toplantıları uluslararası akademik bir sempozyum düzeyine taşımaya ilişkin bir çok konuda kararların alındığı toplantının dördüncüsüne Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

ERZURUMSPOR’DAN HOPA’YA YARDIM KAMYONU

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulüp Başkanı Ali Demirhan, Hopa ilçesinde sekiz vatandaşın hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan sel ve heyelan felaketine duyarsız kalmadı. Büyükşehir Belediye... Devamı..

ZAFER KUPASI BASKETBOL TURNUVASI SONA ERDİ

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Basketbol İl Temsilciliği tarafından 30 Ağustos Zafer Kupası Basketbol Şöleni Kazım Karabekir Spor Salonu’nda... Devamı..

BAŞKAN SEKMEN’DEN TAHTACILAR ESNAFINA PRESTİJ JESTi

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, şehre yeni bir Prestij Caddesi daha kazandırmak için kolları sıvadı. Kente modern ve estetiksel görünüm kazandırmak için bir yılı... Devamı..

KAYMAKAM ADA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Pasinler Kaymakamı Ali ada, İlçe Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen toplantıda siyasi parti temsilcileri ve merkez mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Pasinler Kaymakamı... Devamı..

BAŞKAN SEKMEN İHA’YI ZİYARET ETTİ

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, İhlas Haber Ajansı Erzurum Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti. İHA Erzurum Bölge Müdürü Ayhan Türkez ile gündeme... Devamı..

BÜYÜKŞEHİR ESKİ HAVAALANI YOLU’NA MESİRE ALANI YAPILIYOR

Sekmen’in talimatıyla Eski Havalanı Yolu’nda yapılacak olan mesire alanıyla Erzurumlular, doğayla iç içe olan söz konusu yerde dinlenme imkânına sahip olacak. Erzurum... Devamı..

YAZ SPOR OKULLARI PİKNİKLE BİTTİ

Yakutiye Belediyesi tarafından düzenlenen ve 5 ayrı branşta 500’ün üzerinde çocuğun katıldığı Yakutiye Belediyesi Yaz Spor Okulları gerçekleştirilen piknikle sona erdi. Okulların... Devamı..

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ’NDE KORKUTAN YANGIN

Erzurum Atatürk Üniversitesi yerleşkesi içerisindeki ormanlık alanda çıkan yangına itfaiyenin erken müdahale etmesiyle 5 dönümlük arazideki çam ağaçları yanmaktan kurtarıldı. Atatürk Üniversitesi... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: