Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi | Atatürk İletişim Gazetesi
28 Temmuz 2015 Salı
    Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...Hava durumu güncelleniyor...
17 Mayıs 11:03
Yorum Yok
210
Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 10-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümü mensubu öğretim üyelerini ağırladı.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bilimsel ve Akademik Çözüm Yolları Arama Toplantısı’na ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümlerinin akademisyenleri katıldı. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen başkanlığında, 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda alanın gelişim süreci, ileriye dönük projeler ve işbirliği önerileri değerlendirildi.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen, toplantının açılış konuşmasında alanın günümüzdeki önemine değindi ve bölümler arası akademik işbirliklerin gerekliliğini vurgulayarak toplantının amacına ulaşabilmesi için somut kararların alınması gerektiğini söyledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Suphi Orhan ise konuşmasında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara akademik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Naralan’ın “YBS’de Müfredat Birliği” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Türksel Bensghir “YBS’de Kimlik ve Disiplin Tartışması” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar “YBS’de Akreditasyon”, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kaynar “YBS’ye MYO’lardan Dikey Geçiş” ve Yrd. Doç. Dr. Sona Mardikyan “YBS’de Doçentlik Alan Çerçevesi” başlıklı sunumları ile alana ilişkin önemli tartışmaları gündeme getirdiler. Prof. Dr. Alptekin Erkollar ise “İşletme Enformatiğinin Durumu Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Karşılaştırma” başlıklı konuşmasında ülkeler arası karşılaştırmalı bir analiz yaptı.

Lisans düzeyinden Doçentlik düzeyine kadar alanla ilgili eğitim ve öğretim sorunlarından, ortak bir literatür oluşturma, ortak bir kavramlar dizini hazırlama, alanla ilgili ortak bir hakemli akademik dergi çıkarma ve bu toplantıları uluslararası akademik bir sempozyum düzeyine taşımaya ilişkin bir çok konuda kararların alındığı toplantının dördüncüsüne Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

ERZURUM’DA DÜĞÜNDE ÇIKAN KAVGADA 150 KİŞİ BİRBİRİNE GİRDİ

Erzurum’da düğün merasimi sırasında gelin ve damadın yakınları arasında çıkan kavgada yaklaşık 150 kişi birbirine girdi. Kavgada gelin, damat şok yaşadı, damadın... Devamı..

LİSANSÜSTÜ PROGRAMLAR İÇİN İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Atatürk Üniversitesi Ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Lisansüstü Programlara Yönelik İş Birliği Protokolü İmzaladı. Atatürk Üniversitesi ile Erzurum Büyükşehir Belediyesi arasında Şehir-Üniversite işbirliği... Devamı..

SEKMEN DÜNYA BİRİNCİSİ HAFIZ PİLGİR’İ ALTINLA ÖDÜLLENDİRDİ

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca düzenlenen ‘Uluslararası Hafızlık ve Kuran’ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’ birincisi Aşkaleli Hafız Muhammed... Devamı..

BAŞKAN SEKMEN MUHTARLARLA İSTİŞARE YAPTI

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ilçelerde muhtarlarla istişare yapıyor. Başkan Sekmen, Olur ve Şenkaya’da muhtarlarla bir araya geldi. İstişare toplantısına Erzurum... Devamı..

ERZURUM 1. SPRİNT VE BAYRAK YARIŞLARI REKORLARLA BAŞLADI

Erzurum’da başlayan ve iki gün devam edecek olan 1. Sprint ve Bayrak Yarışlarında dört Türkiye rekoru kırılırken, bir de Olimpiyat Barajı kotası... Devamı..

KAZADA YARALANAN ÇOCUK GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Erzurum da yolun karşı tarafına geçmeye çalışırken otomobilin çarpması sonucu yaralanan  çocuk ambulansa konulurken göz yaşlarına hakim olamadı. Trafik kazası bugün saat... Devamı..

BAŞKAN SEKMEN BASIN BAYRAMINI KUTLADI

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet sekmen,   24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle tüm basın mensuplarının Basın Bayramını kutladı. Başkan Sekmen Basın Bayramı... Devamı..

PASİNLER’DE KAÇAK SİGARA OPERASYONU

Erzurum Emniyet Müdürlüğü Pasinler İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda 9 bin paket kaçak sigara ele geçirildi. Edinilen bilgiye göre, Bahçelievler Mahallesi... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: