Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi | Atatürk İletişim Gazetesi
28 Nisan 2015 Salı
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  8,3°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  3,5°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  15,3°C
17 Mayıs 11:03
Yorum Yok
108
Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 10-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümü mensubu öğretim üyelerini ağırladı.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bilimsel ve Akademik Çözüm Yolları Arama Toplantısı’na ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümlerinin akademisyenleri katıldı. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen başkanlığında, 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda alanın gelişim süreci, ileriye dönük projeler ve işbirliği önerileri değerlendirildi.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen, toplantının açılış konuşmasında alanın günümüzdeki önemine değindi ve bölümler arası akademik işbirliklerin gerekliliğini vurgulayarak toplantının amacına ulaşabilmesi için somut kararların alınması gerektiğini söyledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Suphi Orhan ise konuşmasında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara akademik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Naralan’ın “YBS’de Müfredat Birliği” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Türksel Bensghir “YBS’de Kimlik ve Disiplin Tartışması” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar “YBS’de Akreditasyon”, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kaynar “YBS’ye MYO’lardan Dikey Geçiş” ve Yrd. Doç. Dr. Sona Mardikyan “YBS’de Doçentlik Alan Çerçevesi” başlıklı sunumları ile alana ilişkin önemli tartışmaları gündeme getirdiler. Prof. Dr. Alptekin Erkollar ise “İşletme Enformatiğinin Durumu Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Karşılaştırma” başlıklı konuşmasında ülkeler arası karşılaştırmalı bir analiz yaptı.

Lisans düzeyinden Doçentlik düzeyine kadar alanla ilgili eğitim ve öğretim sorunlarından, ortak bir literatür oluşturma, ortak bir kavramlar dizini hazırlama, alanla ilgili ortak bir hakemli akademik dergi çıkarma ve bu toplantıları uluslararası akademik bir sempozyum düzeyine taşımaya ilişkin bir çok konuda kararların alındığı toplantının dördüncüsüne Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

ERZURUM ACEMİ GÖNÜLLÜLER TOPLULUĞU KAPATILDI

Erzurum’da faaliyet yürüten ve önemli çalışmalara imza atan Acemi Gönüllüler Topluluğu kapatıldı. Erzurum’da 2 yılı aşkın bir süredir, çeşitli sosyal ve kültürel... Devamı..

14 İLE 21 MİLYAR LİRA YATIRIM

 Doğu Anadolu Projesi (DAP) eylem planı Erzurum’da yapılan toplantı ile kamuoyuna duyuruldu. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın sunumuyla duyurulan DAP Eylem Planı (2014-2018)... Devamı..

ETKİNLİKLER TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Erzurum Kitap Günleri” ikinci gününde halkın yoğun katılımıyla devam ediyor. Muhabir: Melik Bulmuş Erzurum Büyükşehir Belediyesince Havuzbaşı’ndaki Kent... Devamı..

SEVİLEN YAZARLAR KİTAP GÜNLERİNDE

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Erzurum Kitap Günleri” tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliğin ikinci gününde “Sus Ey Nefsim” adlı eseriyle adından söz... Devamı..

“PEYGAMBER EFENDİMİZİ ANLAMAK YAŞAMAKLA OLUR”

Kitap Günleri kapsamında ilk güne özel olarak Kutlu Doğum Programı yapıldı. Program’a konuk olan Türk tasavvuf müziği bestecisi Yrd. Doç. Dr. Mustafa... Devamı..

ERZURUM’DA ŞÖLEN GİBİ KİTAP GÜNLERİ

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Erzurum Kitap Günleri” başladı. Kitap Günleri 3 Mayıs’a kadar devam edecek. Muhabir: Melik Bulmuş Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından... Devamı..

SAHAFLIK YAŞAMALI YAŞATILMALI

Bir zamanların moda mesleği olan Sahaflık, 20. yüzyıl ile birlikte ortaya çıkan ve hızla yaygınlaşan internete yenik düştü. Gelişen teknoloji ile sahaflık... Devamı..

SEKMEN’DEN, MUHTARLARA ‘BİRLİK VE BERABERLİK’ VURGUSU

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu’nun 81 il ve ilçe Muhtarlar Derneği Başkanları ve üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdiği, istişare toplantısının 19’cusu Erzurum’da yapıldı. Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: