Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi | Atatürk İletişim Gazetesi
01 Mayıs 2016 Pazar
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  19,7°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  11,7°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  14,8°C
17 Mayıs 11:03
Yorum Yok
479
Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 10-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümü mensubu öğretim üyelerini ağırladı.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bilimsel ve Akademik Çözüm Yolları Arama Toplantısı’na ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümlerinin akademisyenleri katıldı. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen başkanlığında, 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda alanın gelişim süreci, ileriye dönük projeler ve işbirliği önerileri değerlendirildi.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen, toplantının açılış konuşmasında alanın günümüzdeki önemine değindi ve bölümler arası akademik işbirliklerin gerekliliğini vurgulayarak toplantının amacına ulaşabilmesi için somut kararların alınması gerektiğini söyledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Suphi Orhan ise konuşmasında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara akademik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Naralan’ın “YBS’de Müfredat Birliği” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Türksel Bensghir “YBS’de Kimlik ve Disiplin Tartışması” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar “YBS’de Akreditasyon”, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kaynar “YBS’ye MYO’lardan Dikey Geçiş” ve Yrd. Doç. Dr. Sona Mardikyan “YBS’de Doçentlik Alan Çerçevesi” başlıklı sunumları ile alana ilişkin önemli tartışmaları gündeme getirdiler. Prof. Dr. Alptekin Erkollar ise “İşletme Enformatiğinin Durumu Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Karşılaştırma” başlıklı konuşmasında ülkeler arası karşılaştırmalı bir analiz yaptı.

Lisans düzeyinden Doçentlik düzeyine kadar alanla ilgili eğitim ve öğretim sorunlarından, ortak bir literatür oluşturma, ortak bir kavramlar dizini hazırlama, alanla ilgili ortak bir hakemli akademik dergi çıkarma ve bu toplantıları uluslararası akademik bir sempozyum düzeyine taşımaya ilişkin bir çok konuda kararların alındığı toplantının dördüncüsüne Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

ŞAMPİYON BB ERZURUMSPOR KUPASINI KALDIRDI

Spor Toto 3. Lig 1. grupta mücadele eden BB Erzurumspor, evinde Turgutluspor’u 4-2 mağlup etti. Şampiyonluğunu ligin bitimine 1 hafta kala ilan... Devamı..

MUHTARLIK CİNAYETİ DAVASINDA ERTELEME KARARI ÇIKTI

Erzurum’un Köprüköy ilçesinde bir kişinin ölümüyle sonuçlanan muhtarlık cinayeti davasına delil eksikliğinden dolayı erteleme kararı verildi. Erzurum Emniyet Genel Müdürlüğü’nün delil eksikliğini... Devamı..

ERZURUM’DA GÜNDEM EKONOMİYDİ

Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı Dr. Cemil Ertem, Erzurum Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen “Uluslararası Ekonomik Eğilimler ve Türkiye” konulu... Devamı..

“ETİK, TİRAJ İÇİN HASAR GÖRDÜ”

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği Medya Etiği ve Pozitif Habercilik konulu panel büyük ilgi gördü. Tarafsızlık ve etik konularının konuşulduğu panelde siyasetten... Devamı..

ERZURUM KİTAP FUARI BAŞLADI

Bölgenin en büyük kitap fuarı olma özelliği taşıyan Erzurum Kitap Fuarı Havuzbaşı Meydanında gerçekleştirilen törenle açıldı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Doğu Anadolu... Devamı..

ÖĞRENCİLER DOĞA İÇİN EL ELE VERDİ

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, Doğa İçin El Ele Projesi kapsamında ortaokul öğrencilerine eğitim verdi. Eğitimlerin ardından... Devamı..

İMAM HATİPLİ ÖĞRENCİLERDEN SEMAZEN GÖSTERİSİ

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında İbrahim Hakkı Kubilay İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Forum Erzurum AVM’de semazen gösterisi yaptı. Forum Erzurum Alışveriş Merkezinde... Devamı..

ERZURUM KİTAP FUARI BASIN BİLDİRİSİ YAPILDI

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 28 Nisan – 8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Kitap Fuarı açılışı yapıldı. Basın bildirisini yapan Erzurum... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: