Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi | Atatürk İletişim Gazetesi
12 Şubat 2016 Cuma
 • Ankara
  ANKARA Hava Durumu
  6,8°C
 • Erzurum
  ERZURUM Hava Durumu
  -11,1°C
 • İstanbul
  ISTANBUL Hava Durumu
  10,6°C
17 Mayıs 11:03
Yorum Yok
389
Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Yönetim Bilişim Sistemleri/İşletme Enformatiği Bölümleri Atatürk Üniversitesi’nde bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 10-11 Mayıs 2013 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümü mensubu öğretim üyelerini ağırladı.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Bilimsel ve Akademik Çözüm Yolları Arama Toplantısı’na ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Enformatiği bölümlerinin akademisyenleri katıldı. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen başkanlığında, 10-11 Mayıs 2013 tarihlerinde Atatürk Üniversitesi Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda alanın gelişim süreci, ileriye dönük projeler ve işbirliği önerileri değerlendirildi.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Üstün Özen, toplantının açılış konuşmasında alanın günümüzdeki önemine değindi ve bölümler arası akademik işbirliklerin gerekliliğini vurgulayarak toplantının amacına ulaşabilmesi için somut kararların alınması gerektiğini söyledi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. M. Suphi Orhan ise konuşmasında toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara akademik katkılarından dolayı teşekkür etti.

Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Naralan’ın “YBS’de Müfredat Birliği” konulu sunumunun ardından Prof. Dr. Türksel Bensghir “YBS’de Kimlik ve Disiplin Tartışması” başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi. Ardından Prof. Dr. Birgül Kutlu Bayraktar “YBS’de Akreditasyon”, Yrd. Doç. Dr. Oğuz Kaynar “YBS’ye MYO’lardan Dikey Geçiş” ve Yrd. Doç. Dr. Sona Mardikyan “YBS’de Doçentlik Alan Çerçevesi” başlıklı sunumları ile alana ilişkin önemli tartışmaları gündeme getirdiler. Prof. Dr. Alptekin Erkollar ise “İşletme Enformatiğinin Durumu Avrupa ve Türkiye Arasında Bir Karşılaştırma” başlıklı konuşmasında ülkeler arası karşılaştırmalı bir analiz yaptı.

Lisans düzeyinden Doçentlik düzeyine kadar alanla ilgili eğitim ve öğretim sorunlarından, ortak bir literatür oluşturma, ortak bir kavramlar dizini hazırlama, alanla ilgili ortak bir hakemli akademik dergi çıkarma ve bu toplantıları uluslararası akademik bir sempozyum düzeyine taşımaya ilişkin bir çok konuda kararların alındığı toplantının dördüncüsüne Sakarya Üniversitesi’nin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.

Bir Yorum Yazın

Diğer “Erzurum ” Haberleri

SAĞLIK YÖNETİCİLERİ YEMEKTE BULUŞTU

Erzurum Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Uçar, şehirde görev yapan sağlık idarecileri onuruna bir yemek verdi. Yemeğe İl Sağlık Müdürü Prof. Dr.... Devamı..

ERZURUM’UN SEVİLEN TADI: ŞEKERCİ OSMAN

Şekerci Osman 3 kuşaktan beri Erzurum’da hizmet veriyor. 1957’de kurulan ve hizmetlerini aksatmayan Şekerci Osman Erzurum’a Trabzon’dan göç eden bir ailenin işletmesi.... Devamı..

ÇİZGİ FİLM DEYİP GEÇMEYİN

Çocukların çizgi filmlere olan bağlılığı biliniyor. Çocukların severek izledikleri, takip ettikleri bu filmlerde ise verilmek istenen birçok gizli mesaj var. Yrd. Doç.... Devamı..

GDO BİYOLOJİK BİR SİLAH

Uzun yıllardır zararlı-zararsız tartışmaları yapılan GDO’lu besinler konusunda artık kesin bir sonuca varılması gerektiğini ifade eden Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü Öğrencisi Haluk Akbaş,... Devamı..

MUMCU, VEFATININ 23. YILINDA ANILDI

Araştırmacı – Gazeteci Uğur Mumcu vefatının 23. yılında sevenleri ve dostları tarafından Bakırköy Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezinde anıldı. Türkiye Gazeteciler... Devamı..

HAMİLE VE ENGELLİLERE KAR TATİLİ

Erzurum Valiliği, yoğun kar yağışı ve tipinin etkili olduğu Erzurum’da kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personellerin 2 gün izinli... Devamı..

ULUSLARARASI BUZ TIRMANIŞ FESTİVALİ BAŞLADI

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Uluslararası Buz Tırmanış Festivali” başladı.Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği festivale, 12 ülkeden dünyaca ünlü uluslararası dağcılar... Devamı..

PALANDÖKEN BLD 3-1 HATAY BB.

Voleybol Erkekler 2. Ligi B grubunda mücadele eden Palandöken Belediyespor evinde konuk ettiği Hatay Büyükşehir Belediyespor’u 3-1 mağlup etti. 1. ligi hedefleyen... Devamı..

Atatürk İletişim Gazetesi SON DAKİKA: